Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen a vesegörcs? 2éve...

Milyen a vesegörcs? 2éve vesekövet állapítottak meg nálam, de tünetmentes voltam.

Figyelt kérdés
Tegnap a vesém magasságából kiinduló nagyon erős fájdalmat éreztem, mintha le akarna szakadni a derekam, mintha becsípődött volna azon a helyen és húzódott lefelé. Éreztem elől, petefészek környékén és a jobb lábamban is. (Minden más tünet is jobb oldalon volt).
2009. jún. 23. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez annak a jele volt, hogy elindult a kő. ilyenkor begörcsöl a vese. iszonyat fájdalmas. nekem is volt már vesegörcsöm (bár nekem nem kőtől) és úgy éltem túl azt a napot, hogy 2 óránként nospa-algopirin mixet ettem, de még így is jajgattam. anyukám is mondta, hogy inkább egy szülés, mint egy vesegörcs.

menj el orvoshoz, el kéne távolítani a kövedet, ha nem akarsz egy komolyabb görcsöt átélni..

2009. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha kiinduló és lefelé halad akkor a kő megy szépen kifelé. Végig fog fájni sajnos ahogy halad. Nem nekem volt kövem hanem a páromnak. Szörnyű volt látni, hogy rángatózott kínjába, pedig nem egy tutyimutyi alak fájdalomtűrés kérdésében. Egy kő akár egy hétig távozik. Kapaszkodj meg ez azért van így mert én még olyat nem láttam hogy egy sima üvegfalon megtapadjon egy kő. Ezért megy ki lassan mert kapaszkodik. Igyál sokat az viszi ki. Ha szerencséd van és elkapsz egy követ mielött még a súlyesztőbe kerül nézesd meg miből van, mert akkor bizonyos ételeket kerülni kell. A mienk kálcium kő és a kálcium tartamu kajákat kerülnünk kell. Hogy mikor jön ki azt onnan tudod, hogy hogy a húgycsöved fájni fog mert ott a kő.

Egyébként meg lehet ellenőriztetni a követ. Mert ha nagy 7mm nagyobb szét kell sugarazni. Az sem egy sikolymentes dolog. Tehát érdemes megnézetni a dokival azt a követ. És akkor úgy is látdod majd, hogy kifelé megy e vagy sem. Kérjél fájdalom csilapítót mielött beleörülnél.

2009. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!