Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Nagyon félek és nemtudom mivan?!

Figyelt kérdés

Szóval először csak röviden leírom:

magas a vérnyomásom és nemtudom hogy ez csak az idegességtől van-e vagy alapból magas.(itthon, nyugalmi állapotban)

Az orvosin elég magas volt, de mivel szóltam hogy ideges vagyok, ezért hagytak. De mi van ha komoly? Gyógyszert nem írtak fel, de azt is hallottam hogy az étrend miatt is lehet. :S Most mit csináljak? Nagyon félek, ha nem kezelik időbe akkor meg is halhatok.

Szerintetek menjek el kivizsgálásra? :S Az a baj hogy nagyon félek, főleg a kórházaktól, ott helyben összeesnék ha pl.vért vennének tőlem vagy valami. :S

16, lány vagyok.



2012. ápr. 25. 17:50
 1/10 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha írnátok pár tanácsot.

Az is a gond még, hogy a suli miatt sokat stresszelek.

2012. ápr. 25. 17:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyi az a magas vérnyomás pontosan?

Túlsúly is okozhat magas vérnyomást, ebben az esetben a fogyókúra (diéta, sok mozgás) fogja megszüntetni a problémát. Előfordul olyan is, hogy valakinek genetikusan magas a vérnyomása (szűkebb erek). Apukámnak is magas gyerekkora óta (140 körüli a felső érték), most 68 éves, és még él, egészséges.

2012. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan könnyű ebbe belehalni, viszont ki kell vizsgáltatni Magad! A vérvétel alapvető fontosságú, mert a laboreredményeid alapján tudják felállítani a helyes diagnózist. (Abba sem fogsz belehalni, viszont megfelelő gyógyszert csak akkor adhat a doki, ha megvan a diagnózis.)
2012. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát, ha jól emlékszem 160 körül volt. :S De tényleg akkor ott helyben majd kiugrott a szívem is mikor mérték. Nemtudom miért, tényleg, de nagyon félek tőlük! :( Más meg olyan nyugodt volt, hogy na...
2012. ápr. 25. 17:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Stresszoldásra: lazíts, ne vedd annyira komolyan a dolgokat. Tai Chi, jóga vagy meditációs gyakorlatok is nagyon jót tesznek. De az is elég lehet, ha egy fél órára beülsz a kádban és relaxálsz.


Vérnyomáscsökkentés: kevesebb só fogyasztás, kávé (és esetleg dohányzás) csökkentése. Ha elhízott vagy akkor próbálj fogyni (ha nem vagy az, akkor bocsi, de nem volt ilyen infó fentebb).


Ajánlott mégegyszer megpróbálkozni az orvosnál, de ne említsd a stresszt, mert akkor alapból rinya kislányként fog kezelni. Ha vérvételre kerülne a sor, akkor szólj előtte az asszisztenseknek, hogy nehezen viseled, és majd segítenek. És ne nézd a tűt.


Remélem, segítettem valamennyit, bár ezt inkább az orvosod látja át, aki jobban ismer.

2012. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos pont megfelelő a súlyom. Kiszámoltam a BMI kalkulátorral. :) 162 cm és 57 kg.
2012. ápr. 25. 18:00
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Én egy ideig jártam táncra, az ilyen jóga meg nem annyira tetszik, anyukám is jógázott egy ideig de neki se tetszett. :)

Az lehet hogy az étrenddel van a baj, nem nagyon eszek zöldségeket, se gyümölcsöt, általában nincs is időm rendesen enni.

Kávét néha muszáj innom, mert sokáig fent szoktam maradni(tanulás miatt). Kólát is gyakran. Talán ezek miatt is lehet, nemtudom. :(

2012. ápr. 25. 18:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt,/epret/ barna rizst, fokhagymát, mézet. Minél kevesebb sót, cukrot, állati zsiradékot, és vörös húst.Teát, kávét, és kólát sem.Szedhetsz E vitamint, lecitint, virágport, és magnéziumot, vagy zöld hajdinát. Olykor rutén tea, vagy nyers zöldséglevek fogyasztását is ajánlják. Ne stresszelj. Szánj több időt a lazításra, és a testmozgásra.Végezz relaxációt, és légzőgyakorlatokat. Homeopátiás szerek közül, az Arg.nit. segíthet, ha idegfeszültség, aggodalmaskodás, vagy túlfeszített munka van a magas vérnyomás hátterében.
2012. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Erre most már én is gondoltam, hogy muszáj egészségesen étkeznem, de sose jön össze. Pedig lehet hogy pont ez segítene. Itthon is általában zsíros kaják vannak, anyuék se nagyon eszik a zöldeket, így magamnak meg nemtudok mit készíteni, nyersen meg nem tudom megenni.

Gyümölcsöt azt azért szoktam enni, de abból se tudom melyik lenne a jó.

2012. ápr. 25. 18:09
 10/10 A kérdező kommentje:

Eper még nincs. :(

Ha van itthon valami gyümölcs az legtöbbször banán, narancs, kivi vagy alma. Bár az almát nem szeretem.

2012. ápr. 25. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!