Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémának milyen tünetei...

Ekcémának milyen tünetei vannak, meg milyen vizsgálattal lehet kideriteni?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos volna ha valaki tudna ebben segiteni,mert félek hogy az a bajom...
2009. jún. 21. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Csúnya, piros viszkető kiütések, nagyobb terjedelműek. És csak úgy kijönnek néha. Bőrgyógyász megmondja neked ha elmész hozzá, csak meg kell mutatni neki. És felír rá valami kencét, hogy enyhítse a viszketést.
2009. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagy piros foltok,viszket.Menj el bőrgyógyászhoz,majd ő megállapítja h ekcéma-e...nekem az van sajnos,csináltak karcolós allergia vizsgálatot 2x,vérvétel alapján is próbálták kideríteni...nem egy kellemes dolog..

A bőrgyógyász által felírt krémek,amiknek nagy része szteroidos nem nagyon éri meg.Sőt,nekem nem nagyon segített,viszont az érfalat vékonyítja,tehát ilyet hosszútávon nem szabad használni...nekem inkább a körömvirágbalzsam vált be(semmi extra,boltban kapható.)

Még annyit hogyha az ekcéma tinédzser korban jelentkezik akkor nem valószínű,hogy kinőjük(ez van nekem is:S),míg a gyermekkori ekcémát tinédzser korra általában kinövik.

14/L

Remélem segítettem.

2009. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a vállaszokat...sokat segitettetek.
2009. jún. 21. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is gyerekkori ekcémám van de tinédzser koromra csak rosszabb lett. Nagyon kiszáradt a bőröm de már tényleg durván...Általában a kezemen rosszabb esetben már alkaromon is van. Viszket, pirosas, néha hólyagos. Nem tudom igazából miért van.

15/L

2009. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!