Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Immunissá válhat ellene a...

Immunissá válhat ellene a szervezetem?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, allergiás vagyok az állatszőrökre, a kutyaszőrre is, bár mikor 9évvig volt kutyám nem volt erős az allergiám, most hogy 2éve nincsen megint kijön ha kutya van a közelemben.

Szeretnék törpenyuszit, de nemtudom allergiás lennék-e rá.

Azt hallottam hogy ha az ember allergiás valamire, de hosszabb távon a közelében van, akkor a szervezete elkezd immunissá válni rá, és ellenanyagot termel.

Ha minden nap érintkeznék vele akkor egy idő után a szervezetem megszokná a szőrét? Nagyon szeretnék nyuszit, imádom őket:)


2012. ápr. 9. 19:12
 1/3 A kérdező kommentje:

Amire legjobban allergiás vagyok az a ló szőr.

De3 sokan mondják hogy azért, mert nincs a közelemben sűrűn ló, így nem szokja meg a szervezetem. És évente kb 1x érintkezek lóval, és pszichésen is allergiássá teszem magam.

2012. ápr. 9. 19:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy ha sokáig allergén közelébe vagy akkor megszokod. Pár éve költöztem el a városból a zöldővezetbe, és az első nyaramat úgy töltöttem hogy szinte minden este befulladtam a magas pollenkoncentráció miatt. Utána viszont évről évre jobb lett, pedig ugyan azok a növények vannak, gyomirtást senki nem csinált. Szóval valószínű hogy ha szerzel egy nyulat, minél többet együtt vagy vele, annál jobban megszokod.

De ez az én elméletem, nem vagyok se orvos, se allergológus, csak egy laikus, élettapasztalattal :)

Majd jön egy szaki aztán kijavít (ha szükséges)

2012. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 <random> válasza:

Szia!


Sajnos az allergia-dolog fordítva működik, mint ahogy azt gondolnád: a legtöbb emberben egyre erősebb lesz az allergia, ha elég sokszor és sokat találkoznak a kiváltó anyaggal. Arra hogy elmúljon, kicsi az esély (extrém nagy allergén-dózisok enyhíthetnek valamennyit, de a hatás mindig kérdéses).


Az allergiát viszont ki lehet vizsgálni: bár nem tudom hogy az orvosi allergia szúrópróbában (prick-teszt) van-e nyúlszőrkivonat, de valószínűleg van. Addig viszont nem érdemes aggódnod amíg nem okoz semmilyen tünetet nálad a nyuszi kezelése.

2012. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!