Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kibicsaklott a bokám,...

Ha kibicsaklott a bokám, tényleg gipszelik?

Figyelt kérdés
Eléggé dagad és fáj, azt mondta aki ellátott először, hogy irány az orvos röntgen és gipsz, de én nem akarok gipszet kapni, mit tegyek?

2012. ápr. 7. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egy sima rándulás,nem szokták gipszelni. Ha részelgesen szakadt a szalag vagy zúzodott a csont,szalag,izom akkor általában gipszelnek.Szóval állapotodtól függ. Abból baj nem lesz,ha megnézeted.
2012. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak ha el van törve.
2012. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal csak akkor gipszelnek, ha törés (esetleg repedés) van.

Ha szalag, vagy izomszakadás van, akkor az egy kisebb műtét.

Ha csak húzódás, akkor egyiket sem, csupán pihentetés, valami kenőcs, esetleg fájdalom-csillapító.


Nem vagyok orvos, mint ahogy te sem Kedves Kérdező, ezért is lenne célszerű megnézetni egy dokival. Inkább még ma, mint az ünnepek alatt!!! (Bár már eléggé benne vagyunk!)

2012. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem gipszelték, még rögzítőt se kaptam, pedig hatalamsra dagadt és lila volt az egész lábfejem, 1 hétig csak 1 lábon tudtam ugráni, utána az ia gallra ment. :-(
2012. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves előző. Nem tudom, mi az az ia gall, ahova elment a lábad, a lényeget azért kivettem: voltál vele orvosnál!

És szerintem a kérdezőnek is ezt kellene tennie!

2012. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"az is gallyra ment"
2012. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Orvost csak akkor akarok, ha nem javul keddig, gipszelést nem akarok
2012. ápr. 7. 16:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy röntgen kell, mert lehet komolyabb baj is, ha csak ficam, akkor nem fogják begipszelni ne izgulj.
2012. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A ficamnál a csontvégek nem ugranak vissza az eredeti helyükre,azt mindenképpen helyretétel után begipszelik.Látható is,és azonnal mentőt kell hívni.

Nem okoskodásból,csak az teljesen egyértelmű,hogy ficamról szó sincs.

2012. ápr. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!