Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ajak és ajak körüli bőr...

Ajak és ajak körüli bőr ápolásához mit használtok?

Figyelt kérdés

Természetes módszerekre vagyok kíváncsi. Pl. hidegen sajtolt olajak közül megfelelő valamelyik ajakápoláshoz? Ha valakinek van ötlete, hogy mitől repedhet ki az ajak, szépen kérem, hogy írja meg nekem.

Minden ötletet, javaslatot, tanácsot előre is nagyon köszönök!



2012. márc. 28. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem a Labello vált be, az ajak körüli bőrre (és az arcra) pedig a Panthenol spray-ből kinyomott hab. Ez B5 vitamint (panthenolt) tartalmaz.
2012. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha fölrepedt, akkor valószínűleg ki van száradva. Nekem nátha után szokott ez előfordulni (nem szép téma, de a takony pl. kiszárítja a bőrt). LEhet, hogy eretnekség, amit írok, de olaj, tejföl, ecetesuborka vagy ráolvasás helyett inkább egy jó minőségű kozmetikai márka száraz bőrre ajánlott arcápoló termékcsaládját használom ilyenkor. Alternatív megoldás: testápoló. Ezeket éppen erre a problémára találták ki, és nekem beváltak. Mellesleg ha igazán jó minőségről van szó, akkor nagyon is természetes anyagokból készül.
2012. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Természetes dolgokból nekem semmi nem jött be, az olajaktól is száraz maradt. Állítólag ha sokat iszol, nem reped ki, belülről hidratál. Én képtelen vagyok sokat inni sajnos, így marad az ajakápoló.
2012. márc. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha mézzel kenegeted időnként, illetve igaz, hogy igyál sokat.

Amit ajánlani tudok, hogy vegyél patikában Primus ajakápolót, azon belül nekem az édesgyökeres jött be a legjobban. Büdös, de jó, az összetételét nem tudom.

2012. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok, nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan reagáltatok!!! :-)

Kb. 13 éves korom óta van ez a problémám az ajkaimmal. Eleinte azért volt, mert stresszes gyerek voltam és elkezdtem "rágni" - így mondják - a szám szélét. Aztán direkt odafigyeltem arra, hogy ne nyaljam meg, amikor úgy éreztem, hogy ki van száradva és leálltam a szájrágással, mégis megmaradt az ajkak érzékenysége.

Próbáltam már Labellot, sok évig használtam azt a márkát, de az a helyzet, hogy rosszat hallottam felőle, emiatt nem szeretném használni.

Normál mennyiségű vizet fogyasztok szerintem, így talán nem a kevés vízfogyasztás lehet az oka az érzékenységnek.

Időről időre elmúlik, majd előjön ez a probléma. Úgy figyeltem meg, hogy legutóbb a napfény és szél együttes hatására történt meg a kisebesedés.

2012. márc. 28. 17:35
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

"Úgy figyeltem meg, hogy legutóbb a napfény és szél együttes hatására történt meg a kisebesedés."


Ez elég általános... Azt még megnézetheted, hogy nincs-e B-vitamin hiányod, mert annál is előfordulhat szájszárazság. Hasonlóan azóta küzdök ezzel amióta az eszemet tudom, a Primust tényleg bátran ajánlom viszont.

Bár nekem még így is többet kell használnom, mint az ismerőseimnek, de tényleg jó, illetve 300Ft körül van. A Labello és társai csak kozmetikumok, valójában szárítanak is...

2012. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy általános, de úgy látom, hogy nekem az átlagosnál/általánosnál érzékenyebbek az ajkaim. :-(

Köszönöm az ötleteket, a Primusnak utána fogok nézni, előtte biztosan kipróbálom a mézzel való bekenést! :-) Remélem, hogy be fog válni! Fokozottan odafigyelek a vízfogyasztásomra is mostantól (de ezzel szerintem nincs gond.)

A B vitamin helyzetemet hogyan tudom ellenőriztetni?

2012. márc. 28. 18:00
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Háziorvoshoz mész, hogy állandóan száraz a szád, ki akarod vizsgáltatni magad.
2012. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, mert biztos rám férne amúgy is egy szűrés. 15 évben egyszer biztosan "illik" elmenni egy dokihoz. :-)


Egyébként az előbb kentem mézet az ajkaimra, jó érzés. (Kicsit lüktet, bizsereg és olyan, mintha picit felmelegedett volna, szóval biztos, hogy csinál valamit a méz illetve az abban levő anyagok.)

Éjszakára az ajkaimon fogok hagyni egy adag mézet és reggel már figyelhetem is az eredményt. Kíváncsian várom! :-)

2012. márc. 28. 18:28
 10/17 A kérdező kommentje:

Egész éjszakára az ajkaimat mézzel bekentem, ahogy ígértem. Ajkaim tegnapi állapotához képes javított a méz a helyzeten, az biztos, de napközben nem tudom használni.

Ezért nappalra E vitamint kentem az ajkaimra - szerencsére van itthon - ha jól látom, szójababból van kinyerve. (Ez mond valakinek valamit? d-Alpha Tocopheryl Acetate - ez van a dobozára írva.)

2012. márc. 29. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!