Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolai vizsgálaton miket...

Iskolai vizsgálaton miket csinálnak? az orvosnak van "joga" ahhoz, hogy a mellünket megnézze? tüdővizsgálat? Mik jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 16:40
 1/5 anonim válasza:

Iskolai vizsgálaton általánosba nekünk az volt, hogy ráállítottak a mérlegre megnézték hány kg-mok vagyunk, lemérték hány cm. Majd mellméretet vettek. és van joga hozzá sajnos..:D Utána megnézték a vérnyomást, meg a látásodat vizsgálták, meg a fogakat, meg hogy nincs e gerincferdülésed.

Középiskolában csak a kg-t , a cm-t, és a vérnyomást mérik meg.

Tüdővizsgálat ---> én tüdőröntgenen voltam, abból áll hogy leveszed a felsőd, szorosan neki nyomod magad egy "falnak" majd hátulról a röntgengép lefotózza a tüdőd. Vársz 10-15 percet, vagy attól függ ott hogymegy és megkapod a tüdőd röntgenképét. Kapsz mellé egy leletet amire ráírják hogy találtak e benne valamit, vagy normális.

2012. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
középsulis vagyok, az ilyen cm, meg kg meg nemtudom azt már megmérték, és most menni kell majd megint, és én nem nagyon szeretném..://
2012. márc. 21. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az iskolai vizsgálatokon a következőket szokták nézni:

-súly

-magasság

-érettség(megkérdezik, hogy menstruálsz-e, mellméret)

-szemvizsgálat

-ortopédiai vizsgálat(gerincferdülés, lúdtalp)

-tüdőszűrés

-hallásvizsgálat

-fogorvosi vizsgálat

-esetleg vér és vizelet vizsgálat.


Iskolája válogatja, hogy milyen vizsgálatokat csinálnak, nálunk mindegyik volt. Ha valahol problémát találnak, akkor továbbküldenek szakorvoshoz.


Nem csak, hogyan joga van hozzá, hanem kötelessége, mivel törvényi előírás, hogy az iskolaorvosnak 2 évente általános vizsgálatot kell végeznie.

2012. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
akkor monddmeg h nemakarsz sulibamenni mert szarul vagyaztcsá :D
2012. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. márc. 22. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!