Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cataflam és Algopyrin együtt?...

Cataflam és Algopyrin együtt? Többi lent

Figyelt kérdés

bölcsességfogat szedtek pénteken, varrat van még bent, azt holnap szedik ki. 3x1 cataflamot irtak fel, de kevés. Fáj, lüktet, kellemetlen a húzás helye, ráadásul be is lázasodtam. 38.4 körüli értékig is felment. Ekkor bevettem Algopyrint mert már muszáj volt. Este olyan 4 körül arra ébredtem hogy teljesen kivert a viz. Ma reggel is volt még enyhe hőemelkedésem, olyan 37.3 körül. 11 fele vettem be Algopyrint és 12 után a második Cataflamot. (az elsőt 4kor mikor felkeltem, de utána vissza is aludtam)

Nem gond ha együtt szedem a kettőt? Cataflamot este 8ig már nem veszek be, az biztos, de Algopyrint milyen sűrűn lehet bevenni?

A másik hogy érdemes még jegelgetni az arcomat hogy lelohadjon kicsit? A fogorvos adott ilyen tájékoztató brossúrát abban az van, hogy az első 24 órában jegelni kell utána felesleges.


2012. febr. 19. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, de ne úgy szedd, mint ahogy eddig szedted! Ha beveszel Cataflamot, akkor a bevételt követő kb. 3 óra múlva vehetsz be egy másik hatóanyagtartalmú gyógyszert, majd újabb 3 óra múlva egy újabb Cataflamot, stb. Algopyrinből max. napi 4-szer lehet bevenni, szükség esetén 4 óránként. Cataflamból sajnos a 3x1 a maximális adagolás.


Egyébként többet érnél valamilyen paracetamol tartalmú gyógyszerrel (pl. Panadol, Rubophen) a Cataflam mellé, mert a paracetamol és a diclofenac így együtt adva felerősítik egymás hatását. Jegelni már tényleg nem érdemes, de ha neked jól esik a hideg, akkor nem ártasz vele. Ha mindez így együtt kevés, akkor menj vissza a fogorvosodhoz, hogy írjon fel erősebb gyulladáscsökkentőt. Apropó: antibiotikumot írt és szeded, ugye? Jobbulást, én is a napokban kell, hogy elmenjek egy bölcsességfog műtétre :S

2012. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
antibiotikumot nem irt fel, kizárólag a Cataflamot. Viszont alulra belevarrt vmi gyógyszeres bigyókát, ami elvileg gyulladáscsökkentő. Holnap lesz a varrat kiszedve, ezt már kihúzom a két gyógyszer kombójával
2012. febr. 19. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!