Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz hogy begyulladhat a sebhely?

Igaz hogy begyulladhat a sebhely?

Figyelt kérdés
Február 1.-én műtöttek lágyéksérvél, a háziorvosom 17.-ig adott igazolást, tegnap voltam varratszedésen és az orvos is azt mondta hogy mehetek iskolába jövőhéten, de az egyik ismerősöm azt mondta hogy begyulladhat a sok járkálástól. Ez igaz? Tudom, hogy az orvosoknak kell hinnem, hogy ha ők azt mondják hogy mehetek akkor mehetek, de azért megkérdezem itt is a biztonság kedvéért.
2012. febr. 16. 11:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nem gyullad be nyugi. Csak akkor, ha varratokkal járkálsz sokat. Mivel kivették, ne fossál. (:
2012. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Oké. :)
2012. febr. 16. 11:40
 3/27 anonim ***** válasza:

már nem fog begyulladni,azt 1-2 hétig tudna max.


Most csak arra vigyázz jóideig,hogy ne erőltesd meg magad,semmi sport,csak séta,és fokozatosan majd torna


Tornaóráról ugye kaptál felmentést jóidőre?

2012. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen-igen. Március 15.-én tornázhatok újra. És a kádban fürdéssel mi a helyzet? Megkérdeztem az orvosom azt mondta hogy szabad de nem lehet sokáig áztatni a sebet, én úgy gondoltam hogy az első alkalomnál teszek rá ragtapaszt az úgy jó lesz?
2012. febr. 16. 14:35
 5/27 anonim ***** válasza:

amig nem látod hogy begyógyult,addig csak zuhanyozz,ne dörzsöld,de egyébként érheti viz,csak ne ázzon


illetve sebkenőccsel (gyógyszertári 300Ft) kenegesd,hogy ne viszkedjen.hamarabb gyógyul


kérdezz nyugodtam,most benne vagyok a témában

2012. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Most semmi nem jut az eszembe, de majd ha lesz valami akkor megkérdezem. Köszönöm. :) Megkérdezhetem hogy ön hogy ilyen "tapasztalt (?) ebben a témában?
2012. febr. 16. 17:52
 7/27 anonim ***** válasza:

páromat műtötték nemrég,és töviről hegyire kifaggattam a dokit,elolvastam ami neten fellelhető minden,webdokiktól,orvosis ismerőstől kérdezgettem


sajnos maguktól a műtő orvos vagy aki a korházban van,nem mond lényeges információt


még annyi,szűk nadrágot otthon próbáld ki,horzsolhatja,és ha abban mész el suliba,szenvedés egész nap kibirni

2012. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Amikor varratszedésen voltam akkor farmerban mentem el, de nem volt semmi gond vele, úgyhogy azzal nem lesz gond.:) Megkérdezthetem,hogy párja hogy van?
2012. febr. 17. 10:53
 9/27 anonim ***** válasza:

köszönom,jól

bár aktivan sportolt,azt neki nem szabad jóideig


igaz ő már nem is iskoláskorú,igy nehezebben gyógyul

és felnőttként kicsit jobban fáj (vagy inkább fiatalon kevésbé érdekli az embert)


hány centis vágásod látszik?

2012. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
5-10 cm körül van
2012. febr. 17. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!