Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez magas vérnyomás?

Ez magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

Pálya alkalmassági vizsgálaton megmérték a vérnyomásom, és a leg felső érték 163-t mutatott.

Azt mondták ez elég magas, de sokaknál előjön ilyen korban. (16/f)

Napi 3-4 szál cigit szívok, ez nagyon feldobja a vérnyomást?


Mennyek doki, vagy álljak le a cigiről?


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. febr. 14. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Mind a kettő, de elsősorban méresd vagy mérd rendszeresen.
2012. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és próbálj meg egészségesen élni, sportolni valamit, ha még nem tennéd:)
2012. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát ja, elég magas, még a 140 is, nemhogy 163.

és ennyi idősen cigi? szokj le, ha jót akarsz magadnak. és dokihoz is menj el. beutal a belgyógyászatra, kivizsgálnak, ekg, vérvétel stb, mert sose tudni... a magas vérnyomás sok bajt okoz. én már csak tudom :/

2012. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem. egészen szeptemberig sportoltam(kosárlabda, kondi) viszont suli óta "bekockultam", valószínű ennek köszönhető.


Köszönöm a választ!

2012. febr. 14. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha kockulsz egy kicsit:), de a mozgásra szánj időt, hosszú távon kifizetődő.
2012. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kettő együtt a leghasznosabb.


Ez csöppet sem normális. A vizsgálat okozta esetleges stressz megemelheti a vérnyomást. Ha ez egy egyszeri érték, akkor is figyelni kell rá. Ha tartós mindenképpen kezelésre van szükség. A nem kezelt magas vérnyomás korai halálhoz vezet cigi nélkül is. A kettő együtt pedig rendkívül nagy kockázat.


Az életkorodnak megfelelő normálérték: 116/67 körül van.


Mi jelentenek a számok?

A szív mintegy pumpa keringeti a vért a testedben. A vérerekben egy meghatározott nyomás áramoltatja a vért. Amikor a szíved összehúzódik, ez a nyomás megemelkedik (systole). Ezt szokták az emberek felső értékként emlegetni. A szívizmok ellazulásakor (diastole) a nyomás csökken. Civilek erre mondjuk, hogy alsó érték.

Szokás még a pulzusszámot mérni. Ez pedig azt mutatja, percenként mennyi ilyen összehúzódás és elernyedés történik. (Milyen gyorsan ver a szíved). A normálértéke felnőttnél 60-80/perc körül van.

2012. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még arra lennék kíváncsi amit elfelejtettem, hogy az energia italok is feltolják a vérnyomást? Mert azt is szoktam inni.

2012. febr. 14. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Egészségesnek semmiképpen nem egészséges. Azt hiszem hatással van a vérnyomásra.
2012. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, megemeli, mert koffeint tartalmaz.
2012. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!