Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás? (bővebbent...

Magas vérnyomás? (bővebbent lent. )

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és magas a vérnyomásom (160-170) meg a pulzusom (110 körül) elmentem orvoshoz és azóta szívgyógyszert szedek. így minden a normálisan működik. Ezt életem végéig kell szedni? Vagy pedig a magas vérnyomás milyen betegségeket eredményezhet?

2012. febr. 10. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Túlsúlyos vagy?
2012. febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Itt elolvashatod a következményeket.

[link]

De rá is kereshetsz, tudományosabb oldalak is vannak, ha kell.

Igen, életed végéig kell szedni a gyógyszert.


Nem írtad, hogy kivizsgáltak-e vagy csak ránézésre kaptad a gyógyszert. Ha nem volt teljes kivizsgálás, akkor ragaszkodj hozzá. Nekem pajzsmirigyet néztek, de szerencsére nem az volt a gond, csak benyaltam valami vírust, és magától elmúlt. Nekem "csak" 144 volt, és a pulzus 98 körül, de iszonyat rosszul voltam tőle.

2012. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az okot kell kideriteni, mivel vannak esetek, amikor megszuntetheto ez, de az okot kell felszamolni. Tulsulyos, stresszes eletmodot elsz? TEhat fugg attol, hogy mi okozza?
2012. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Volt rajtad 24 órás vérnyomásmérő?

Én is szedek, de nekem pl. volt pár évem, amikor nem kellett.

Vesének erősen árt, érfalaknak, szívizomnak.

2012. febr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem vagyok túlsúlyos! és volt rajtam 24 órás mérő... azt hiszem, hogy 74szer mérte meg a vérnyomásom, ebből 70 volt a magas
2012. febr. 10. 23:25
 6/12 A kérdező kommentje:
jah és voltam teljes kivizsgáláson... ott nem derült ki semmi, szóval örököltem. (apámnak is magas és ő tavaly kórházba is került 2 hétre agyideggörcscsel...) akkor úgy megijedtem, hogy ez tényleg nem játék! egyébként Nevotens-t szedek.
2012. febr. 10. 23:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerem.

Fokhagyma, fokhagyma készítmények segítenek.

2012. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tudod, lehetnek veleszületett ( öröklött) betegségek. Ezek legtöbbjénél állandóan szedni kell a gyógyszert, hogy az értékek szinten maradjanak. Ez még mindig jobb, mintha folyamatosan terhelné a szívedet, meg az érrendszeredet a túlnyomás. Próbáld meg ezt tényként elfogadni, és további stressz nélkül szedni a gyógyszeredet. Legalább is addig, amíg meg nem találják a valós okot, és meg nem szüntetik.

2012. febr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát már elfogadtam, csak sz*r a tudat, hogy "egy kis fehér bogyón múlik az életed" !
2012. febr. 11. 00:29
 10/12 A kérdező kommentje:
meg mostanában egyre többször van az, hogy elkezd szúrni a szívem, meg egyre többször tör rám légszomj... ezt jelentsem az orvosomnak?
2012. febr. 11. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!