Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jártas valaki a Raynaud-szindr...

Jártas valaki a Raynaud-szindrómában?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja derült ki, hogy ez a betegségem. Próbálok mindent megtenni, hogy enyhítsem a tüneteket, de már a 3 zokni sem elég és a kesztyű sem:/ Az orvos azt tanácsolta, hogy a lakásban is hordjam, ha nagyon "elfagy" a kezem, de hiába, nem érzem, hogy segítene. Fogni is alig tudok, az ujjaim merevvé válnak. Nagyon fájnak, csúnyán el is színeződnek. A lábammal ugyanez a helyzet. Hiába a 3 zokni, JEGES hideg a lábam és teljesen fehér! Menni is alig tudok, úgy fáj. Ha valaki jártas ebben a betegségben, megköszönném ha segítene, milyen más módszerekkel lehetne a tüneteket enyhíteni, a kesztyűn és a több zoknin kívül, mert ezek nem válnak be:/
2012. febr. 13. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt tapasztaltam, hogy a kezem úgy tud meleg maradni, ha a nyakam környékét melegen tartom -> sál, garbó, magas nyakú felsőruházat, ha hideg van, akkor kint sapkát húzok. Ne csak a végtagokat tartsd melegen, hanem az egész tested, ne sajnálj még egy pulóvert húzni.

A lábadnál is azt javasolom, hogy ne csak a zokni legyen meleg, hanem akkor húzz vastagabb nadrágot, és a derekadat is próbáld melegen tartani.

Kesztyűből kizárólag az egyujjast javasolom! Nekem is nehéz volt megbarátkoznom vele, de hidd el, hogy jobb.

Igyál naponta többször meleget, mert az is javíthatja a közérzeted.

Léteznek kézmelegítők, amiket bedobhatsz a zsebedbe, és ha kell, azt is tudod használni. Itt egy link: [link] Egyébként én a Müllerben vettem, és kb. 5-600 Ft volt két darab. Ezzel csak arra kell vigyázni, hogy ne a teljesen fagyos kezedbe vedd, mert az se jó, ha túl nagy a hőkülönbség.

Létezik gyógytorna is! A kezelőorvosod beutalhat, néhány alkalom alatt megtanulod a gyakorlatokat és már otthon is tudod csinálni.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni :) Ezek csak apró dolgok, de a Raynaud-szindrómánál még az apró dolgok is számítanak!

2012. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Jajj, végre Valaki!:D Már február óta vártam a választ. Köszönöm a válaszodat! Télen én is vettem fel sapkát és sálat is. Szoktam felvenni mégegy felsőt, de az sem igazán használ, ugyanúgy fagynak a kezeim. Ha 3 felsőt veszek fel, az néha segít. Értem, akkor a vastagabb nadrágot megpróbálom, azt még nem próbáltam, csak azt, hogy több zoknit vettem fel. Én sem rajongok az egyujjas kesztyűért, de az egészség fontosabb, úgyhogy akkor áttérek arra, köszönöm erre is a tippet! Szoktam meleget inni, egy nap többször teázom, az néha felmelegít.

Nagyon szépen köszönöm a kézmelegítő linkjét, én is igyekszem magamnak venni akkor. Igen, azt tudom, hogy nem jó a nagy hőkülönbség, az orvos is mondta, hogy mikor melegítem fel pl. vízben a kezem, vagy a lábam, ne rögtön a meleg vízbe tegyem. Gyógytornát már említett az orvosom, infúziós kezelést is, arra járok havonta 5 napot, néha úgy érzem, hogy kicsit segített.


Igen, tudtál segíteni és nem is kicsit!:-)) Nagyon szépen köszönöm és kívánok Neked sok tünetmentes és kellemes napot!

2012. máj. 25. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, ha tudtam segíteni!!! :)
2012. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:-))
2012. máj. 25. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!