Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy MRI vizsgálat?

Hogyan zajlik egy MRI vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam már róla,de egyre jobban félek a vizsgálattól és nem tudom,hogy hogyan küzdhetném le?


De mindenekelőtt kíváncsi lennék személyes(nem a netről bemásolt)tapasztalatokra,hogy kinek hogy zajlott milyen volt és hogy hogyan élte meg?

Akinek már volt ilyen vizsgálata az legyen szíves írja le részletesen,hogy mi volt,mit csinált és így tovább?


Ja és még az lenne a kérdésem,hogy mit deríthetnek még ki ezzel,ha kb 1 hónapja jöttek rá,hogy epilepsziás vagyok!Lehet,hogy még valami más betegség is kiderül?


Akinek van tapasztalata az írjon,mert nagyon félek!

Előre is köszönöm!

Üdv!


2009. jún. 2. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasonlóan, mint a CT, csak nem használnak semmilyen kontrasztanyagot, csak egy vastagon kipárnázott fülvédőt kapsz, a vizsgálat idejére.

Lényege: fekszel egy guruló ágyon, amit szép lassan betmozgatnak egy két oldalán nyitott kb. 1,5m átmérőjű fém csőbe.

Közben erős mágneses térben, felvételek készülnek az előre meghatározott szervekről. Semmilyen fájdalommal, és kellemetlenséggel nem jár, kis hanghatáson, (mélyhang-morgás) kívül!

N e m kell f é l n i, nem fáj!!!

(Szinte minden kis elváltozást, megmutat, -pontosabban, mint a CT.)

2009. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!Nekem volt már MRI vizsgálatom!Volt egy epilepszia jellegű rohamom, (azóta kiderült, hogy csak idegi kimerülés volt).Tulajdonképp nem csinálnak majd veled semmi szörnyűséget!Féltem előtte én is, mert a tájékoztatóban azt írták, hogy a vizsgálat előtt kontrasztanyagot fognak adni vénásan, de nem adtak!Adtak viszont 2db füldugót, és minden fémes dolgot ki kellett pakolnom a zsebeimből.Ezután felfeküdtem egy asztalra, betoltak a gépbe, s kb. 20-25 percig zakatoló hangot hallgattam!A vizsgálat mindent kiderít majd!Ne félj, és próbálj nem gondolni erre addig!

Üdv

2009. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!