Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi segíthetne rajtam? Evés...

Mi segíthetne rajtam? Evés után mintha téglát cipelnék a hasamban, +állandó puffadás

Figyelt kérdés

sziasztok! Tudom hogy el kell mennem dokihoz, de szörnyen irtózom tőlük, előbb meg akarom kérdezni nincs-e valakinek hasonló tapasztalata. Szóval tényleg úgy érzem, mintha tele lennék salakanyaggal, ami nem tud távozni, és cipelem magammal. Plusz folyton felpuffad a hasam, ha eszek, ha nem, állandóan fújódik fel, mintha terhes lennék úgy néz ki.

Hónapok óta próbálok odafigyelni az étkezésemre, és a mozgásra is több időt fordítok, de semmi.

23N


2012. febr. 7. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából mások tapasztalatával se nagyon leszel kisegítve, mert rengeteg oka lehet a puffadásnak. Első kérdésem a nehéz székeléssel kapcsolatban: Kezdjük ott, hogy mennyit iszol?
2012. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Reménykedem, hogy hátha.

Székeléssel nincs problémám úgy gondolom.

Napi 2-3litert iszok.

2012. febr. 7. 12:50
 3/3 anonim válasza:
Többek között nekem is vannak a tiedhez hasonló tüneteim, és mellette állandó székrekedésem is van stb. Most megyek vég- és vastagbéltükrözésre, mert eddig sem a labor, sem az ultrahang, sem a kúp, sem a rostgazdag étkezés, mozgás, sok folyadék nem segített (szűztea kapszulát szoktam szedni, hogy egyáltalán legyen székletem). Mondjuk ez nálam vsz. megint pszichés alapon jött ki, mint évekkel ezelőtt, csak akkor folyamatos hasmenés formájában jelentkezett. Szerintem gondold végig, ért-e vmi jelentős stressz, van-e vmilyen fel nem dolgozott problémád, amit elnyomsz magadban, és "cipeled magaddal". Kipróbáltál már haspuffadás elleni gyógyszereket? Nemrég olvastam a béltisztítás jótékony hatásairól (a lerakódott székletem miatt, nem az ostoba fogyókúrázás miatt, nem fogyózom): [link] De szerintem menj el a háziorvosodhoz, és ő beutal téged úgyis a megfelelő szakrendelésekre. Én iszonyúan irtózom a két tükrözéstől, igen, az egész nagyon kellemetlen, de nem éri meg a kockázatot... Főleg, hogy még csak 22 éves vagyok.
2012. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!