Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túl nagy az alvásigényem,...

Túl nagy az alvásigényem, miért van ez?

Figyelt kérdés

11-12 órát is elbirok aludni de akkor az utolsó órák már szinte hallucináció szerű almokban végződnek.

Mindig állitok ébresztőt magamnak úgy hogy meglegyen a 8-9 órám, de lenyomom mindig és ráhúzok még pár órát.

Van erre a lustaságon és az akaraterő hiányán kivül valami tudományos magyarázat?

21/f


2012. febr. 5. 01:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Téli álmot alszol.:)

Az időjárástől, a vitaminhiánytól,a szllemi munkától, a napkitöréstől, vérszegénységtől, mozgáshiánytól, stb-től lehet. Vannak, akik zsenialkatok, és ciklikusan aktívak,és a passzívabb szakaszokban sokat alszanak, akár 18 órát is, amikor meg filmet készítenek vagy kutatói munkát végeznek (stb.), akkor napi 4-5-öt.:).

Vannak, akiknek meg társadalmi korszakokhoz kötött az életfeladatuk, és amikor csak kivárni kell, akkor alszanak sokat.:)

2012. febr. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imre Pál válasza:

Tudományos magyarázat? Hogyne lenne.

A szervezetedben a vörösvérsejtek, és a vitaminok nem álnak arányban a nap energiaszükségleteddel. Ez fáradékonyságot okozhat. Fogyassz több szénhidrátban proteinben és bifidusz eszenziszben gazdag tápanyagot.

Ez segíteni fog.

2012. febr. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az is lehet, hogy csak megszokta a szervezeted ezt a 11-12 órát, nekem is volt ilyen. Pár nap alatt át lehet szokni a napi 8 órára egy kicsit több önfegyelemmel. Amikor én is 11-12 órákat aludtam, akkor egész nap bágyadt voltam, este meg nem aludtam mélyen. Az álmok, a hallucináció szerű álmok biztos jelei a nem mély alvásnak.
2012. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ugyan. Én már rég beletörődtem. Én is hétvégente alszok tizenórákat, de mikor a tanuláson van a hangsúly, akkor csak 5-6 óra engedhető meg.

18/L

2012. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat még ha ilyen késve is teszem! :)

Valamilyen szinten magamnak is meg tudom válaszolni a kérdésem igy utólag átgondolva, de a megoldást még konkrétan nem látom.


Nagyon passziv életet élek azt utóbbi 1 másfél évemben kizárólag edzőterembe járok heti 3-4 alkalommal a többi időm nagyrészt otthon töltöm számitógép előtt. Előtte lévő 5-6 évemet meg rendszertelenül csináltam kevés 4-5 órás éjszakai alvásokkal és gyakori délutáni lefekvésekkel.


Vérszegénynek nem vagyok mondható bár régen csináltattam vérképet, vitamint nem szedtem mostanság az valamit közrejátszhat, illetve sokszor az az érzésem hogy sok-sok fölös energiám van amit nem tudok leadni.

Még annyi ami érdekes hogy lefekvéskor sosem érzem azt a kellemes álmosságot hanem úgy vagyok hogy fenn birnék lenni akár 20 órát álmosság nélkül.Felkelés után pedig még 4-5 óra múlva is kicsit álmos vagyok.

2012. febr. 18. 02:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!