Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vastagbéltükrözésen kívül...

A vastagbéltükrözésen kívül milyen vizsgálatokkal lehet a belek állapotáról képet kapni?

Figyelt kérdés
Például a rákot ki lehet mutatni más módszerrel is?
2009. máj. 31. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vérvételből, és CT-ből is ki lehet mutatni. Majd írj hogy vagy. Nyugodj meg biztos minden rendben!
2009. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg ultrahangból (első válaszoló voltam).
2009. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel a gyomortükrözés után úgy érzem rosszabb lett a gyomrom, több lett a savam, félek hogy a beleimnek is csak ártana egy ilyen trauma.
2009. máj. 31. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:
uh nem alkalmas a belek vizsgálatára. a ct már inkább, de csak nagyobb elváltozásokat mutat biztonsággal és inkább a vastagbélen. vastagbelet lehet még irrigoscopiával, az egy beöntéses rtg. vizsgálat, kicsit olyan mint a tükrözés, de nem olyan kellemetlen. vékonybeleket nehezebb, mert az ugye jóval hosszabb -4-5 m- mint a vastagbél, szóval centiről centire nem nagyon lehet átnézni. szelektiv vékonybél passzázs vizsgálattal, egy szondát kell lenyelni a gyomron túlig, így a kontrasztanyagot a gyomrot kihagyva rögtön a vékonybélbe lehet tölteni, aztán röntgen. vagy belgyógyászok a vékonybél felső szakaszát, gyomrot endoszkóppal is szokták nézni. konkrétan mi a problémád? hátha tudok segíteni.
2009. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kb. 1-2 éve van székrekedésem és február óta fájdogál a vastagbelem bal oldalt, meg puffadok is. Az utóbbi években semmi sport csak a sok ülő munka, és félek hogy a vastagbelem ki van zsákosodva, fekélyesedve vagy komolyabb.Tudom hogy ez időskorban szokott lenni de 30 évesen néha 50-nek érzem magam sajna. Most pár napja meg szinte folyamatosan ég a gyomrom és néha szúrkál is. Minden evés, ivás után büfögök is. A sok sav okozhat gyomorrontásos tüneteket egyébként? Mint higgabb széklet, gyakoribb székelési inger- hányinger evés közben, puffadás, morgó belek. Vagy a csütörtöki egres főzeléktől lehet ez most? Elég sokat ettem belőle pedig igen savanyú volt. Ma még nem voltam wc-n úgyhogy lehet elmúlik.
2009. máj. 31. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

hát én most az egresre tippelnék. egyébként nem rég vettem észre magamon, hogy sok olyan zöldségtől és ételtől diszkomfort érzésem van, amiket azelőtt bátran megehettem.

de ha nem múlik, vagy többé kevésbé maradnak a tüneteid érdemes lenne egy gasztroenterológust felkeresned. de azért ne gondolj rögtön a legrosszabbra, nem hinném, hogy komoly a baj.

2009. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!