Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 évesen érszűkületem lenne?

19 évesen érszűkületem lenne?

Figyelt kérdés

Mostanában vettem észre, hogy iszonyúan fázik a lábam. Akárhány zoknit veszek föl, akár szőröset, akár simát, akkor is ugyanez a helyzet - de nem is úgy fázik, mint mondjuk a kezem kesztyű nélkül, hanem úgy... mintha belülről jönne a hidegség...

Létezik, hogy 19 évesen érszűkületem lenne?

Péknek tanulok, gyakorlaton folyamatosan állok, nem tudom, ez közrejátszik-e... Illetve gerincferdülésem is van, ami miatt néha fájdogál pl. a térdem, a könyököm, stb. Lehet emiatt a lábfázás is?


2012. jan. 27. 21:24
 1/4 anonim válasza:
Rossz vérkeringés lehet az oka. Szedjél ginkgo bilobát 2-3 hónap alatt elmúlik a hidegség.
2012. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
több mint valószinü,h nincs érszükületed!!!!!gericferdülés okozhatja.Lehet,h csak átmeneti állapot,és rendezödni fog!Mndenképpen NAGYON KÉNYELMES GYÓGYCIPÖBEN (ORTOPÉD)dolgozz!!!!!!!!!!
2012. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha genetikailag kaptad, azaz a családban biztosan volt valaki, aki ilyen bajban szenvedett már nagyon korán. De ez majdnem kizárt.


A valószínűbb az, hogy a tartós nagy hideg miatt pang a vérkeringésed, ezért fázik a lábad. Az enyém is fázik, bármit csinálok. Alacsony a vérnyomásom, és sokat ülök.


Próbáltad már a melegvizes lábfürdőt? Nem forrót! csak melegvizes legyen. Kicsit áztasd benne a lábad, nagyon jót tesz a keringésnek. És nem kell félni attól, hogy bárki is kiröhögne (aki ezt teszi, az hülye), és sem vagyok öreg, mégis rendszeresen csinálom ezt évek óta.

Esténként ezt csinálom, aztán jó alaposan bekenem krémmel a lábamat, és húzok rá egy pamut zoknit, nem kell vastagnak lennie. Ha nagy hideg van, zokniban alszom.


Belülről is jöhet a hidegség, az azt jelzi, hogy kimerült vagy. Sokat tanulsz vagy idegeskedsz mostanában? esetleg sok családi problémád van? Ha szereted a zenét, javaslom, hogy hallgass minél többet! Olyan zenét, ami neked jót tesz, ami ellazít, mindegy, hogy milyen.

2012. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, akármikor lehet érszűkület.
2012. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!