Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a térdemmel?

Mi lehet a térdemmel?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el újságot hordani, így igen csak megerőltettem a lábamat.Most 1 nap alatt sétálok anyit mint eddig kb 1 hónap alatt összesen.

Tegnap vittem az újságot, és egyszer csak bele nyilallt a térdembe, és azóta fáj ha hajlítom.

Nem léptem félre, nem estem el, semmi ilyesmi, csak egyszerűen megfájdult séta közben.

Csak el van vajon fáradva, vagy esetleg lehet porcleválás vagy ilyesmi??


2012. jan. 20. 09:10
 1/3 anonim válasza:
Amikor túrázni kezdtem, akkor találkoztam én is ezzel a problémával. Meg is ijedtem! Meg kérdeztem a túravezetőt, hogy mit csináljak, és csak annyit mondott: "Terheld!" :D Mert ha nem szimmetrikusan terhel az ember megfájdul a máik is! Amúgy a fokozatosság és hozzászokás a kulcs. A dolog hátterében meg szerintem az ízületek, porcok víz háztartása állhat. Szerintem igyál sokat, és ha csak teheted melón kívül hagyd regenerálódni! Amúgy most hogy belegondolok, 8-10 éve nem is volt semmi bajom a térdemmel. Esetleg még annyi, hogy én a jéger gatyát úúútálom, de kb. 10 fok alatt hordok ilyen motoros térd melegítőt. Nem látszik és ha beérek a melóba egy mozdulattal lekapom. Az izmokkal ellentétben az ízületeknek nincs valami jó "fűtése". Ezt is a túrázásnál tanultam meg. :)
2012. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
De ha dokinak megmutatnád, az lenne a legjobb!!!!!!
2012. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ha hétfőig nem javul akkor mindenképpen elmegyek orvoshoz, mennék én most is csak már nem lesz rendelés csak hétfőn.Sztk-ban meg csak akkor foglalkoznak itt az emberrel, ha a kezében viszi a lábát, fejét...


Az amúgy az érdekes hogy csak kimondottan hajlítás közben fáj, szóval ha már behajlítottam akkor elmúlik a fájdalom, csak akkor fáj ha mozog.Kicsit mintha be is lenne vizesedve.

A hideggel nincs baj, bélelt nadrág alá még vastag harisnyát is veszek. :)

2012. jan. 20. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!