Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előre dudorodó has mitől...

Előre dudorodó has mitől lehet, ha nem a hájréteg miatt domborodik?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászati probléma esetleg, vagy csak simán renyhe a hasizom?
2012. jan. 17. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Felfúvódás? Én 26-27 éves koromig egy kóró voltam de a hasam az mindig kidudorodott, mindig nagy volt és utáltam. Nem tudom miért volt ilyen. Pedig rendesen táplálkoztam anyu rendesen főzött. Most persze már a kajától dudorodik de nem sokáig:)
2012. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet még esetleg túl sok hasűri folyadék miatt is.
2012. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! hasűri folyadék? és annak mi az oka? és a gyógymódja?
2012. jan. 17. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasűri folyadék súlyos máj vagy szívbetegség jele lehet. Ebben az esetben orvoshoz kell menni, aki vízhajtóval vagy leszívással eltávolítja, de mindenképpen szükséges az alapbetegség kezelése, mert enélkül újra visszatelik és akár fulladás is lehet a vége. Ha a végtagok is dagadtak, duzzadtak, akkor valószínűleg ez a probléma áll fenn. Otthon nem lehet eltávolítani.


Ha férfinél van előre dudorodó has az lehet egyszerűen elhízás, ezt nevezik sörhasnak. Ilyenkor a zsír nem a hasfalon kívül, hanem belül, a szervek között rakódik le, a has kemény marad, mert a zsírfelesleg a hasizom mögött halmozódik fel. Sokszor lehet olyan férfiakat látni, akiknek vékony lábuk és karjuk van, viszont hatalmas hasuk. Ez a fajta elhízás veszélyesebb, mint az általában nőkre jellemző zsíros has.

2012. jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat
2012. jan. 18. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet cista jóindulatú mióma is! Azért végeztess ultrahangot, nehogy valami komoly baj legyen. Rendesen megjön a menstruációd?
2012. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!