Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Praktikák gyakran begyulladó...

Praktikák gyakran begyulladó mandulára?

Figyelt kérdés
Üdv, ismét be van gyulladva a mandulám, 1,5 hónapja is be volt. Tudni kell, hogy mindig minden évben és körülmények között( nyáron is) 2 havonta mindig be van gyulladva a mandulám és ugye ez több szempontból is előnytelen(főleg 13 évesen) pl.: kimarad 1 hetetl az iskolából ami ugye 1 hét lemaradás...). Télen sál véd, nem iszok hideget és C -vitamint is szedek és mégis. Szóval ha valaki tudna vslami tippet adni a felsoroltakon kívül, azt megköszönném. 13/L. Üdv.
2012. jan. 14. 14:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a meleg teától még rosszabb, a torokcukor nem nagyon segít, nyelni és beszélni sem egy álom. Szedem az antibiotikumot de már egyre nehezebben múlik el.
2012. jan. 14. 14:08
 2/7 bánomisén ***** válasza:
A háziorvosod nem javasolt még mandulaműtétet? Ha ilyen gyakran begyullad, akkor több kárt csinál, mint hasznot.
2012. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már mi us felvetettük neki, hogy nem lenne-e érdemesebb, de azt mondta, hogy ha kivetetnénk akkor lejjebb menne a gyulladás(tüdőgyulladás)... És hogy az rosszabb... Pedig én is örülnék a műtétnek.
2012. jan. 14. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok doki,nem tudom pontosan a kórfolyamatot,de mi úgy tanultuk,h mikor ilyen visszatérő mandulagyulladás áll fenn, akkor a kórokozókat már nem lehet teljesen kiírtani és újra és újra be fog gyulladni a mandulád. Ilyen esetekben javasolják a mandulaműtétet!
2012. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:

Szerintem kezdd azzal, hogy háziorvost váltasz :-)

Ha mindenki tüdőgyulladásban fetrengene, akinek kivették a rossz manduláját, alig lenne talpon ember.

2012. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, az első lépés egy másik orvos keresése. A következő betegséged alkalmával meg egyél egy csomó fagylaltot. Nekem tavaly amikor volt karácsonykor, szedtem a gyógyszereket, semmi nem segített... Elkezdtem fagyit zabálni, és pár napra rá enyhültek a tünetek :)
2012. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok évig küzködtem én is ezzel. Nekem az segített, hogy a dohányos szüleimtől elköltöztem. A lakásunkban fekete penész is van. Illetve kerülöm a stresszt. Hideg nem hozza nekem sosem elő. Amire még érdemes odafigyelni: szénsavas italok se tesznek jót. Fogaidat nézed meg, lehet, hogy ott is megbújik egy gócpont.
2012. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!