Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ultrahangra beutalót nem...

Ultrahangra beutalót nem kérhetek anélkül, hogy ne kellene elmennem vérvételre?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja szúr a bal oldalam (valahol a legalsó bordám alatt) Szeretném kideríteni, hogy mi lehet ez. Erős a gyanúm, hogy alkohol hatására történik, mert volt hogy nem ittam semmit 2 hétig és elmúlt pár napra.

Elmentem orvoshoz, azt mondta, hogy menjek vérvételre, és kapok beutalót ultrahangra. Enélkül nem lehet? Írtózom a vérvételtől :S


2012. jan. 11. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
De lehet vérvétel nélkül is. Viszont a többféle vizsgálat egymást igazolja vagy cáfol bizonyos dolgokat. HA alkoholtól fájna, akkor azért írt vérvételt az orvos, mert akkor pusztulnak a májsejtek szépen és magas a vérben a GOT; GPT; és/vagy GGT enzim.
2012. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az orvos meg sem vizsgált még, és nem is mondtam neki az alkoholt(ez csak az én feltételezésem), de azt mondta hogy pénteken menjek és csinálnak egy labort, vesznek vért és akkor ad beutalót ultrahangra.

Hogyan tudom kikerülni a vérvételt? Hallottam ilyent, hogy ultrahangra csak vérvétel "ellenében" mehetek. Ez nekem kicsit furának tűnik, ezért is tettem fel a kérdést.

Egyébként a máj nem jobb oldalon van? Mert nekem bal oldalt szúr

2012. jan. 11. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Máj jobb oldalon, bal oldalon vagyis kissé középfelé a hasnyálmirigy. Ilyen meg nincs, hogy csak vérvétel ellenében mehetsz ultrahangra. Nem vagy köteles semminek alávetni magad, ha nem akarod. Csak meg kell mondanod az orvosnak, hogy csak az UH beutalót adja és ha indokolt, akkor elmész vérvételre is, de addig nem.
2012. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az orvosod minden valószínűség szerint a végére szeretne járni annak, hogy mi lehet a panaszod oka, ezért több vizsgálatra is elküldött - nem igazán értem, hogy ez miért baj? (sokan meg arra panaszkodnak, hogy sehová nem küldi őket az orvos). Az, hogy milyen vizsgálatokat kér az orvos, azt Ő dönti el és semmi köze nincs ahhoz, hogy mi a "kötelező sorrend" - mert olyan nincs.
2012. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!