Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy hat-e az epilepszia gyógyszer?

Figyelt kérdés

napi több auráról napi 1-re ment le

eddig még nem volt sok rohamom, ezért nem tudom,hogy azokra hogyan hat ( havonta volt kb)

ez így akkor most hat vagy nem hat vajon?

1,5 hónapja szedem


2012. jan. 11. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szedd a gyógyszert!, hiszen azért írták fel. az epilepsziád nem volt sűrű így nem lesz látványos javulás.
2012. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a napi 5 aura akkor az nem sűrű?
2012. jan. 11. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan rohamok, amiket külső szemlélő észre sem vesz, de a beteg sem, mert csak néhány pillanatnyi tudatkiesés van, ilyenkor a roham előtti tevékenységet ott folytatja ahol abbahagyta. Valószínű tehát, hogy amikor érzékeled az aurát (vagy nem tudom hogy szokás fogalmazni), akkor egy ilyen kis roham zajlik le. Tehát szerintem jól van beállítva a gyógyszered. Gondolom mész időnként kontrollra, akkor ezt említsd meg a biztonság kedvéért.
2012. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

ha vannak ezek a kisrohamok, akkor nem hat a gyógyszer igazán?

3xvolt eddig olyan, hogy kiestem pár percre

még a bogyók előtt

ha nem hat, akkor műtét?

2012. jan. 11. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Idézet egy cikkből, az előbbi válaszomból lemaradt:

"PETIT MAL EPILEPSZIA (absence epilepszia, "kisroham")

Az elnevezésben az "absence" távollétet jelent, ami arra utal, hogy az 5-45 másodperc alatt lejátszódó rohamból a külső megfigyelő esetleg semmit nem vesz észre. Sok esetben a betegség valódi eredetét nem ismerik fel, a gyermeket "álmodozónak" vagy éppen szemtelennek tartják, mert, amikor szólnak hozzá, nem válaszol. A tudat hirtelen tér vissza, a beteg ott folytatja tevékenységét, ahol abbahagyta. A "távollétet" nem követi tudatzavar. A petit mal epilepszia jellemzően a gyermekek betegsége."

2012. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mindjárt 40 leszek :))))
2012. jan. 11. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit elkéstem a pótlással. (fent)

Írtam, hogy én ebből arra következtetek, hogy hat, de lehet, hogy egy picit igazítanak az adagolásán, nem mindjárt műtét.

2012. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindig lekörözöl a válasszal.

Hát így már nem tudom, szakértő nem vagyok, de talán az, hogy jellemzően gyerekek betegsége, lehet nem zárja ki idősebbeknél sem, csak ritka. Ez viszont csak az én elképzelésem, tévedhetek. Az a tuti, ha megbeszéled a kezelő orvosoddal. Az én "ismereteim" csak onnan származnak, hogy a tágabb értelemben vett családban volt ilyen eset egy akkor 9-10 éves kislánynál, ő azóta kinőtte. Ilyen is van.

2012. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!