Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben jár-e nekem...

Az alábbi esetben jár-e nekem 90%-os utazási kedvezmény? Kinél lehet azt igényelni?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, mindenhová csak kísérővel közlekedem, ezenkívül látásproblémám is van.Mivel elvált vagyok és egyedül nevelem (egészséges)gyermekem, ezért magasabb összegű családi pótlékot kapok.Munkából származó jövedelemmel nem rendelkezem.
2012. jan. 11. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak a látásproblémához tudok hozzászólni.

Apukámnak is nagyon súlyos látásproblémája van. Annyira, hogy van vaksági igazolványa is. Utazáskor van egy papír, amire bepecsételik a kedvezményt, és a vaksági igazolvánnyal igazolja, hogy jogosult erre.

Ezt a vakok szövetségénél kapta.


Nem tudom nálad mennyire súlyos a látás probléma. Páran már 4-5 dioptriánál elkönyvelik, hogy az ők nagyon gyengén látnak. Apu 27-27 dioptriás szemüveget hord, és már ez is gyenge, csak nem tudnak ennél vastagabb üveget becsiszolni.

2012. jan. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még valami, pánikbetegségre biztos, hogy nem jár 90%. Milyen címszó alatt járna? Nem számít fogyatékosságnak.
2012. jan. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az kap csak kártyát aki magasabb családit kap...a barátom sem a cukorbetegsége miatt kapja, hanem mert magasabb családit kapnak....
2012. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nos, lányom ismerőse, tejérzékeny, meg kicsit asztmás, és ezek miatt van neki utazási kedvezménye, pedig ezek a betegségek sincsenek a hivatalos felsorolásban.Ezért nem értem...És hol érdeklődjek ezután?Háziorvosnál?

2012. jan. 11. 08:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ha esetleg a háziorvos nem tudja megmondani, akkor ő majd elirányít a megfelelő helyre.
2012. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!