Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van köztetek PKU-s (fenilketon...

Van köztetek PKU-s (fenilketonuriás) beteg?

Figyelt kérdés

Én az vagyok és érdekelne, hogy diétáztatok-e valaha, vállaltatok-e gyereket, a kicsi örökölte-e tőletek.

Ha diétáztatok mennyibe került a speciális liszt kenyér stb.Szóval minden ilyesmit írjatok le.


2012. jan. 9. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Aki PKU-s az egy életem át diétázik. Nem?
2012. jan. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

PKU nem = feniketonuria.


PKU-val la. 25 féle anyagcsere betegséget szűrnek (fenilket., galaktosaemia, hypothyreosis, biotidinas,...).

2012. jan. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok fenilketonuriás, de ezeket tudom:

Felnőttkorban a diéta abbahagyása után megnő a reakcióidő, figyelemzavar lép fel, megváltozik az EEG, illetve évek, évtizedek múlva rejtélyes okokból remegés, görcs alakulhat ki, valamint a járás is nehezebbé válik.

Kérdező, mielőtt gyereket akarsz, akkor kezdd el szigorúbbra venni a diétát, és ha te leszel az anya, akkor a gyerek elválasztásáig kell folytatnod ezt a szigorúbb diétát. Persze ha ő is beteg, akkor nem szabad szoptatni.

Ha tanulsz, és a szigorú diéta mellett jó eredményeket érsz el, akkor ösztöndíjat is kaphatsz!

[link]

2012. jan. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

2. olvasd el a pku fenilketonuriát jelent.

3. Sosem kellett diétáznom leérettségiztem és szakmát tanultam de minden hónapban küldtük a vérem pestre kb. 14 éves koromig.MOst is magas a fehérje szintem de nem kell diétáznom csak akkor ha babát akarnék.

2012. jan. 9. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Melyik központhoz tartozol? Bp vagy Szeged? Akkor te nem klasszikus, hanem A típusos vagy HPA-s vagy. Az én fiam klasszikus.

Ha még aktuális a kérdés tudok pár kérdésre választ.

2013. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!