Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a körömrágásról? (többi lent)

Figyelt kérdés

Igazából nem is a körmömet rágom/kaparom, hanem a körülötte lévő bőrt.. Már számomra is gusztustalan, főleg fürdés után mikor kiázik. Mindig eltervezem, hogy abba hagyom, de sokszor azon veszem észre magam, hogy már megint rágom. Gondolom már teljesen berögzült és megszokásból csinálom.

Ha egyszer végre beforrna az összes seb, akkor már jó lenne mert a puha bőrt úgysem rágnám/kaparnám le.

(amúgy nem idegességből csinálom)

Remélem tudtok valami jó módszert. És előre is köszönöm! :)


2012. jan. 1. 21:48
 1/9 anonim válasza:
Van valami körömlakk féle, láthatatlan, de ha rákened a körmödre, illetve a bőrre, majd a szádba teszed a kezed akkor rettentő keserű íze van. Én is rágom, egy időbe kentem, arra a pár hétre/hónapra leszoktam róla, de amint abbahagytam újra elkezdtem rágni. Próbáld ki (ha még nem próbáltad), hátha te nem esel vissza ha abbahagyod, nem úgy mint én:)
2012. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én is szoktam, h ne nőjjön be... am --> rágózz. nem fogod rágni hha mondjuk rágó van a szádba mert elég guszta ha beleragad a bőr.
2012. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A rágó sajnos nem jött be, azzal már próbálkoztam. A lakkot még nem, de ki fogom próbálni.


Köszönöm szépen! :)

2012. jan. 1. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Kesztyű nélkül sikáld ki a wc-t...azután biztos nem lesz kedved rágni.

Egyébként csak az erős elhatározás segít.

2012. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mamik falun a tyúkszart javasolják. Abba kell nyúlkálni állítólag.

Diáktársak meg azt javasolták a nagyfülű Oszinak, hogy előbb a fülébe nyúljon az ujjával, aztán rágja csak. Mert ő is rágta, zavart másokat ezzel... És állítólag a fülzsír jó ez ellen.

2012. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

22:00 ajanlotta azt az ecsetes folyadekot. Probald meg a jobb drogeriakat. En Angliaban vettem ezt [link]

de van tobbfele hasonlo termek. Jobb drogeriakban probald.

Keseru mint az epe, nagyon hatasos. felkened es egesz nap tart, sot tovabb. Borre is jo.Ha a szadba veszed a kezed a keseru iz percekig kinoz... Remelem sikerul.Puszi

2012. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, azoknak akik normálisan válaszoltak!



"Kesztyű nélkül sikáld ki a wc-t...azután biztos nem lesz kedved rágni.

Egyébként csak az erős elhatározás segít."


A cigiről leszoktam, mert volt akaratom és elhatároztam magam. Ha rá akarnék gyújtani, azt észre venném. Viszont a köröm rágás más, sokszor már csak akkor veszem észre mikor "végeztem..".

2012. jan. 1. 22:57
 8/9 anonim válasza:
ugyan ezt csinálom mintha én kérdeztem volna hány éves vagy??????? én 13
2012. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én kicsit több.. 24, ezért is szégyenlem.. :S
2012. jan. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!