Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért jéghidegek a kezeim?

Miért jéghidegek a kezeim?

Figyelt kérdés
Reggel arra ébredtem, hogy nagyon fázik a kezem. A kézfejem, és az ujjaim. Bármit csinálok, nem akar elmulni. Olyan mintha mínusz fokba lennék kint kesztyű nélkül, pedig van fűtés. Nem bírom felmelegíteni őket. Leginkább az ujjbegyeim fáznak. Jéghidegek. Miért?
2011. dec. 24. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy máshova kellett a vér, aztán így lehűlt kissé. Mozgasd őket, menjél egy nagyot sétálni, de ne úgy lassan, lötyögve, hanem tempósan, vagy fuss. Esetleg próbáld meg azt, hogy befekszel az ágyba, és lassan mélyeket lélegzel. Érdekes módon nekem ez mindig felmelegíti a fagyos lábamat.
2011. dec. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet a dohányzástól is (már ha dohányzol).
2011. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állítólag amikor megszülettem, már akkor is hideg volt a kezem és a lábam. Ha nagyon fáznak a lábaim, akkor fáj ha megyek. Azt mondják hogy mozogni kell ilyenkor, de szó szerint fájnak a lábujjaim ha megyek. A kezeimmel meg nem tudok fogni.
2011. dec. 24. 09:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Kinevethettek, de én nyáron harminc fokban is zokniban alszom. Zuhanyzás, fürdés után azonnal jéghidegek lesznek.
2011. dec. 24. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Rossz a vérkeringésed. Csinálj rendszeresen váltófürdőt (hideg-meleg), és tornáztasd a kezed is lábad is. A kezed szorítsd ökölbe, hirtelen nyisd ki és feszítsd meg. Ezt csináld úgy is, hogy nem ökölbeszorítod, hanem görbítsd az ujjaidat, mint az oroszláncsapás, majd nyújtsd ki, mindig feszesen. Egyenként érintsd az ujjhegyeidet a hüvelyk alatti párnához. A végén dörzsöld a kezeid össze, mint a mesében a kalmár, mikor jó üzletet kötött, vagy mintha szappanoznád.

A lábaddal körözz bokából. Állj felváltva lábujjhegyre. sarokra. Csinálj helybenfutást gyors kicsi mozdulatokkal, mintha toporzékolnál. Szorítsd "ökölbe" feszítsd ki, mint a kezeddel.

Használj rá piros Lóbalzsamot.

2011. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kifogom próbálni!
2011. dec. 24. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írták rossz vérkeringés is lehet az oka, de nézesd meg a pajzsmirigyed.
2011. dec. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!