Szteroidok. Mi az igazság?
A bátyám bele akar kezdeni a szteroidozásba, és meg van győződve róla, hogy csak a közhiedelem szerint károsak és hogy ő ezer helyen olvasta, hogy nem azok. Mit csináljak? Hogy győzzem meg, hogy ne kezdje el? Linkelnétek oldalakat, elrettentő példának? Esetleg aki jobban ért hozzá, leírhatná, hogy milyen következményekkel jár egy-egy kúra.
Előre is köszönöm. A testvérem minden bizonygatása ellenére meg vagyok győződve arról, hogy a szervezetére káros lesz, ha belekezd!
Ajánlom a Family Guy Stew-Roidok című epizódját.:)
Ez nem közhiedelem,hanem orvostudomány.
Egyébként a heresorvadás elég hamar elkezdődik ,talán ez lehet az egyetlen elrettenető példa egy ilyen buta és tudatlan ember számára.
Elkezdhetném sorolni mi mindne baja lesz tőle,akár visszafordithatatlan betegséges (májkárosodás) ,ha ő nem akarja elhinni az igazságot,akkor nem is fogja.
Menj fel hipofízis.hura.
Ez attól is függ mivel doppingolna.
Androgéneknél pl férfias kopaszodás, szőrösödés, merevedési zavarok, herezsugorodás...
Kortikosztroidoknál bőrvékonyodás, látens betegségek fellángolása, csontritkulás, de még néhány:
"Pangásos szívelégtelenség kialakulása arra hajlamos betegeknél, magas vérnyomás, szteroid okozta izombetegség, izomgyengeség, csontritkulás, steril csontelhalás, csigolyatörések, csonttörések, ínszalag-szakadás (elsősorban az Achilles-íné), fekélyképződés esetleges vérzéssel vagy átfúródással, gyomorvérzés, hasnyálmirigy-gyulladás, nyelőcsőgyulladás, bélátfúródás, emelkedett májfunkciós értékek, elhúzódó sebgyógyulás, pontszerű bevérzések a bőrön, véraláfutások, elvékonyodó, sérülékeny bőr, nátrium-visszatartás, káliumvesztés, vízmegkötés, fehérjebontás következményes negatív nitrogén-egyensúllyal, a sav-bázis háztartás felborulása, koponyaűri nyomásfokozódás, jóindulatú koponyaűri nyomásfokozódás, görcsrohamok, pszichés zavarok, mellékvesekéreg-túlműködéshez hasonló állapot, az agyalapi mirigy és a mellékvesekéreg közötti hormonális szabályozás gátlása, a szénhidrát háztartás zavara, cukorbetegek fokozott inzulin- vagy szájon át alkalmazandó vércukorszint-csökkentő gyógyszer (ún antidiabetikum) szükséglete, rejtett cukorbetegség megjelenése, gyermekekben a növekedés gátlása, menstruációs zavarok, szürkehályog, a szembelnyomás emelkedése, kidülledt szem, a fertőzések tüneteinek elfedése, lappangó fertőzések fellángolása, opportunista kórokozók okozta fertőzések (normális immunrendszer esetén ezek a kórokozók fertőzést nem hoznak létre) kialakulása, a szervezet bőrpróbákra adott válaszának csökkenése, túlérzékenységi (allergiás) reakciók"
Pajzsmirigyhormonnal pedig súlyos szívkárosodás, szívkimerülés.
Tessék, a gyógyszer amit szed, annak a mellékhatásai.
Fokozottan felhívom a figyelmed, hogy a GYAKORI tünetek között van a vérrögképződés, trombózis, embólia, stroke!
És mivel ez elsősorban a nők gyógyszere ugyanúgy él az androgéneknél felsorolt mellékhatások...
Amúgy szerintem egyszerűen dobd fel a szüleidnél
, nem fog örülni neked, de megmented az életét és a heréit...
"Nagyon gyakori
Hőhullámok, hüvelyfolyás, viszkető érzés a nemi szervek környékén, rendellenes vaginális (hüvelyi) vérzés.
Gyakori
Csont- és tumor-fájdalom, folyadék-visszatartás, fokozott véralvadás, fokozódik a mélyvénás trombózis és a tüdőembólia (véralvadás a tüdőkben) kialakulásának kockázata, szédülés, fejfájás, szürkehályog kialakulása, valamint a szaruhártya és a retina (látóideg-hártya) elváltozásai miatt látászavar, hányinger, hajhullás.
Ha hirtelen nehézlégzés, mellkasi fájdalom, vérköhögés, vádli- vagy combfájdalom, illetve lábduzzadás lép fel, azonnal forduljon orvoshoz.
Nem gyakori
Hányás.
Azon betegek esetében, akiknél csontáttétek állnak fenn, a kezelés megkezdésekor hiperkalcémia (a normálisnál magasabb kalcium-szint a vérben) alakulhat ki.
Ritka
A vérképző szervrendszer átmeneti megbetegedései, melyek következtében horzsoláskor kifejezettebb vérzés lép fel, mely a kezelés abbahagyásakor megszűnik, bőrkiütés, valamint a máj megbetegedései, így a sárgaság és a hepatitis.
Ritkán allergiás reakciók is kialakulhatnak, melyek légzési nehezítettség és általános szöveti duzzadás formájában jelennek meg. Amennyiben ilyen kialakul, azonnal forduljon orvoshoz.
Menstruációs zavar, hüvelyfolyás, méhdaganat, a méh belfelszíni szöveteinek megváltozása, mely kismedencei fájdalomhoz, vagy nyomásérzéshez, rendellenes hüvelyi vérzéshez, illetve duzzadt petefészkekhez vezethet. Ha rendellenes vérzést, vagy kismedencei fájdalmat, illetve nyomásérzést tapasztal, azonnal forduljon kezelőorvosához.
Nagyon ritka
A vérképző szervrendszer átmeneti megbetegedései, melyek következtében horzsoláskor kifejezettebb vérzés lép fel, nagyon magas szérum koleszterin szintek, hasnyálmirigy-gyulladás, mely a hátba sugárzó gyomorfájdalmat okoz, láz és hányinger, májsejt károsodás, súlyos bőrkiütésekkel járó Stevens-Johnson szindróma, mely együtt járhat gyűrű-alakú kiütések és nagy hólyagok létrejöttével is.
Tüdőgyulladás is kialakulhat. Ez jelentkezhet száraz köhögés, progresszíven kialakuló légzési nehezítettség, az ujjvégek duzzadása, a bőr kékes elszíneződése és láz formájában. Ha ilyen tüneteket tapasztal, azonnal forduljon orvoshoz.
"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!