Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap 32 centire dagadt be a...

Tegnap 32 centire dagadt be a bokám, a lábfejem, olyan vizes és ödémás lett hogy rosszul lettem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már pénteken is olyan furcsa volt a lábfejem de nem tudtam megmondani miért! Na tegnap este annyira ödémás lett a lábfejem és a bokám is, a bokám 32 centis lett!! (megmértem, hogy jól látom e vagy csak az agyam kezd el sorvadni :S) fényes volt a bőr a lábamon és feszült, a lábujjaim is olyanok voltak, a bokám egybeolvadt a vádlimmal! Borzasztóan nézett ki, soha nem volt még ilyen! Ma reggelre lement a bokám 29 centire de még mindig bevan durranva az egész, bár már nem annyira! Segítsetek mit csináljak hogy holnapra eltünjön teljesen? Nem tudok elmenni így holnap suliba, hogy vegyem fel a papucsom?? nyáron meg nem bírok cipőt felvenni! Mit tehetnék a mai nap hogy holnapra lemenjen? Segítsetek :(

22L


2009. máj. 17. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes borogatással le lehet lohasztani, de el kellene menni orvoshoz.Ilyen vizesedés akár szívproblámákat is jelezhet.
2009. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó persze értem hogy elkell menni orvoshoz, de ma vasárnap van!! Holnapig mindenképpen lekéne lohasztani addig is orvos nélkül!
2009. máj. 17. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el sürgősen az ügyeletre! Nekem a szám dagadt be a múltkor, úgy néztem ki, mint Maria Geronazzo. Nem volt már orvos, ezért kihívtam az ügyeletet, kaptam egy injekciót és reggelre helyrejöttem.
2009. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj el, vagy hivd ki az ügyeletet.

Mitől dagadt be?

Ha traumától, akkor mindenképp röntgenezni kell.

Ha nem történt semmi és csak az egyik lábad dagadt, akkor baj van, mert a nyirokerndszered valami miatt nem működik. Ez elég nagy zűrök jele lehet, tehát ekkor is orvos!

2009. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindkettő bedagadt. Máskor is szokott vizes lenni mert van egy kis túlsúlyom, de ilyen még soha nem volt.
2009. máj. 17. 09:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyirokkeringési zűrök- ismerős, nekem túlsúly nélkül is van.:( 24 éves voltam, amikor elkezdődött, és egyáltalán nem mindig dagad fel, csak amikor puhányabb vagyok.

HIDEG VIZES borogatás, még jobb, térdig érő hideg vizes kádban gyalogolsz, helyben jársz, mozogsz (vagy a strandon) 15-20 percet.

ORVOS!

Kapilláris regulátort adni fog kivizsgálás után, addig is egy üygeletes patikából vegyél LIoton gélt- nekem egyedül ez használ.

És ne haragudj, tényleg ne, de LE KELL FOGYNI és mozogni kell! A legjobb az úszás, de a kocogás is klassz, akármilyen lassú tempóban csinálod is. Lényeg, hogy mozogj és POLCOLD fel a lábad!

Ez nem egy elhanyagolható betegség.

2009. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy le kell fogynom de ez annyira nehéz, soha nem értettem meg az alkoholistákat miért nem tudják letenni a poharat, már megértem őket, mert ez a zabálás is egy betegség!!! :(

1 órát feküdtem, felpolcoltam a lábam, 10 percenként cseréltem rajta a vizes ruhát, gyönyörűen lelohadt!! Ennek 3 órája, de a fele vissza is jött. :(

2009. máj. 17. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!