Fel lehetne talalni a rak ellenszeret, vagy nem lenne letjogosultsaga?
Az egy városi legenda, hogy a földön 7 milliárd ember sok, már sok tudományos cikk született arról, hogy ennek a többszörösét is elbírná.
Egyébként nem hiszem, hogy eltitkolnák, hiszen akkor nem ölnének annyi pénzt a kutatásába egymástól független helyeken.
Azokon a helyeken, ahol túlnépesedés van, ott alig van rák, mert ott előbb meghalnak az emberek.
Ahol pedig elég hosszú a várható élettartam, ott örülnének egy minden rákot gyógyító eszköznek. Talán még a döntéshozók is, mert így a 40-60 éves betegek közül kevesebben halnának meg, vagy lennének munkaképtelenek a rák miatt; például gégeeltávolítás után a beteg 100%-os rokkanttá válik.
Előbb-utóbb persze kiderülne, hogy a tuti módszer sem tökéletes, mert a ráksejtek addig mutálódnának, amíg védetté nem válnának a szer ellen.
Az én véleményem az, hogy sosem lesz tuti módszer, ami minden rákot legyőz éppen a rákok sokfélesége miatt. Például nemcsak egyszerűen vérrák van, hanem van mieloid leukémia, és van még más is, meg nem mondom mi, amiről ritkábban lehet hallani.
Nem ostoba legenda. John Holdrennek, Obama tudományos tanácsadójának, az elit Bilderbergeknek meg egypár embernek az a mániája, hogy sokan vagyunk. Hiába bírna el a Föld 10 milliárd embert, de ezeknek az elmebetegeknek sajnos ez a mániája.
Egyre több ember gondolja azt, hogy a nyugati világban is be kellene vezetni a Kínában érvényes egy-gyerekes családmodellt. A National Post a következőket írta:
„Az egész világra érvényes egy-gyerekes családpolitika, mint amilyen Kínában is érvényben van, megfordíthatná a jelenlegi szörnyűséges népességszaporulatot, ami egymillió születést jelent négynaponta.”
A fenti cikk szerzője úgy gondolja, hogy az egy-gyerekes családpolitikával 2075-re 3,43 milliárdra lehetne csökkenteni a föld lakosságát.
www.guardian.co.uk/environment/2011/oct/23/why-population-growth-costs-the-earth-roger?INTCMP=SRCH
www.nationalpost.com/opinion/columnists/story.html?id=342e1874-cf39-4c23-b5e5-1e684033817a
uts.cc.utexas.edu/~varanus/Everybody.html
www.sovereignindependent.com/?p=14751
A hírhedt Georgiai tanúkövekre vésett „új tízparancsolat” első pontja a következőket mondja:
„Tartsd az emberiség létszámát 500.000.000 alatt, örök egyensúlyban a természettel.”
Dave Foreman, az Earth First (A föld mindenek előtt) társalapítója azt mondja, három legfőbb céljának egyike a föld lakosságát 100 millióra csökkenteni:
„Három legfőbb célom az emberi populáció 100 millióra történő csökkentése a földön, az ipari infrastruktúra elpusztítása és a vadvilág helyreállítása, annak teljes vadállományával az egész világon.”
Ezeket a tanokat számos amerikai egyetemen is tanítják. Például Eric R. Pianka, a Texasi Egyetem biológia professzora a következőket írta:
„Nem akarok rosszat senkinek, de meg vagyok győződve arról, hogy a világnak és az emberiségnek jobb lenne, ha nem lennénk ennyien.”
Roger Martin a következőket írta a Guardian-ben megjelent cikkében:
„…minden környezetvédelmi (és számos gazdasági és társadalmi) problémát könnyebben oldhatnánk meg, ha kevesebben lennénk, és szinte lehetetlen lenne megoldani őket, ha többen lennénk.”
Úgy gondolja, hogy ha kevesebben lennénk, az a megmaradt emberek életminőségének javulását eredményezné:
„Egy véges méretű világban az ideális népességszám, ami minőségi életet biztosít mindenki számára, egyértelműen lényegesen kisebb, mint a jelenlegi, a túléléshez pedig jelentősen kisebb népesség szükséges a maximumnál. Minél többen vagyunk, annál kevesebb jut minden embernek, ha pedig kevesebben vagyunk, jobb minőségű életet élhetünk.”
John Holdren:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!