Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a savtúltengésről?

Figyelt kérdés
Ulcogantot, és Emozult kaptam rá, de ami idegesit hogy fáj a gyomorszáj környékén, és marja az egész torkomat még gombócot is érzek, enni is nehezebben tudok.

2011. dec. 3. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen dolgok NAGYON összefüggnek lelki dolgokkal: mergelödes, bosszankodas, feldolgozatlan es elfojtott düh. Amikor az embert "eszi a mereg", szo szerint forgatja magaban a "mergezö" gondolatot, többször is atragja es bosszankodik, valojaban sajat magat emeszti. :( Logikusan persze tudja az ember, hogy a bosszut "okozo" masiknak ezzel nem art, csak sajat maganak...

Ilyenkor valamilyen modon megindul a savtermelödes es ezek a következmenyei...

A gomboc a torokban = lenyelt problemak, szo szerint egy gombocot kepeztek, nem csusztak tovabb, hiszen tul nagyok voltak ahhoz...

Nekem gyogyszerszedesig nem fajult a dolog (igaz, orvosis sem jutottam), viszont a lelki dolgokat törekedtem rendbe tenni, ezaltal hatalmas valtozasok törtentek azota a környezetemben, es önmagaban ez hihetetlenül sokat segit. Emlekszem, amikor valamin felhuztam magam, csendben forgattam magamban a gondolatot, es egy csapasra ereztem a savas szajizt - ezt a helyzetet megtanultam kezelni. Ahol kell, lehetöleg nyugodtan es higgadtan, megszolalni, nem hagyni es nem nyelni, ez fontos. Amig a bosszanto dolgot muszaj megelnem, szinte mantraszerüen mondogatom magamban: bocsass meg, szeretlek, köszönöm. (Ez egy Hawai modszer, dr. Lenhez füzödik, ha erdekel, belinkelem!) Szerintem fontos tudatosan atgondolni mindent, tehat vallalni a felelösseget, hogy felelös vagyok, amiert ebbe a szituba keveredtem (es nem eppen Hawai-on napozgatom), nem masra haritani. Ezt egy hozzaszolasba nehez beletömöriteni erthetöen ugy, hogy ez erthetö legyen mindenkinek, de a lenyeg, hogy a lelki oldala szerintem a legfontosabb!!

Emellett heti egy nap lenapot is tartok, ami meregteleniti a szervezetet, ilyenkor a masfeles mentes vizbe fel kiskanal szodabikarbonat keverek, ami szinten savtalanit. Neha Mira nevü gyogyvizzel kura.

2011. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, teljesen igazad van, sajnos nekem nyugtatót kell szedni, mert nem tudom magam lenyugtatni állandóan idegeskedtem mindenen, már a végén remegtem is, nem is csodálkozok hogy fáj a gyomrom, még kórházban is voltam ott is azt mondták semmi komoly, csak idegi alapon savtúltengés, elég kellemetlen dolog, és ez mind az idegeskedéstől...
2011. dec. 3. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Hova vezet ez?? Meddig akarod ezt tovabb csinalni??

A masok hülyesege/hibaja...stb miatti mergelödessel gyakorlatilag masok hülyeseget magadon bosszulod meg. Nekik megy tovabb "siman" az eletük, benned meg ilyen nyomok maradnak. Miert? Mert akkor, abban a pillanatban ugy döntessz, hogy belemesz es mergelödsz, magad ellen forditod magadat. Javaslom, hogy egy mondatot tanulj be direkt erre, pl. "ez a masik elete, az ö merge, megteszem magamert, hogy kimelem magam" (de jobban is összeszedheted, ahogy neked erthetöbb), es ilyesmit mondogass magadban ilyenkor. Amikor ebben a szituban vagy, mindig jusson ez eszedbe! Szerintem kezdd el mielöbb, most!

Nekem sokat segitett az ezoteria, spiritualis erdeklödesem, mert szerintem ezt tudatosan kell az embernek magaban helyre tenni. Az internettel sok lehetöseg van erre. (Pl. ujkorklub.hu, ha ilyesmi erdekel.) Sok sikert es nyugalmat!!


A savtultengesnel ugy tudom, a sav miatt nem szivodnak fel dolgok a gyogyszerekböl (vagy a sav szetmarja?), es a szajon at bevett gyogyszer önmagaban is savasit, ugy tudom. Emiatt jobbak a kupok, ha van ezekre kup.

2011. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia köszi szépen. próbálok most már nyugodt lenni, nem idegesítem magam semmin. Egyébként már csak a gyomorszájamnál fáj, nem tudom miért, de ha tovább szorongok csak rosszabb lesz, ezért is járok pszichológushoz, mert muszáj...
2011. dec. 4. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!