Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El kéne mennem vérvételre, de...

El kéne mennem vérvételre, de nagyon félek a tűtől. Hogy vegyem rá magam, hogy kérjek beutalót?

Figyelt kérdés

Mielőtt azt mondanátok, nem hisztizek, de már előtte nap szédülök, ideges vagyok, vérvételkor/oltáskor folyton elájulok, plusz utána se vagyok toppon, hiába eszek/iszok utána...

19/l


2011. dec. 2. 08:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy természetesen mindig fekve vesznek tőlem vért, de talán 2x volt olyan 19 év alatt, hogy nem ájultam el...
2011. dec. 2. 08:37
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Én hasonlóan voltam, bár én nem a tűtől, hanem maga a vérvételtől féltem, hogy rosszul leszek!!! Pár hónappal ezelőtt mentem vérvételre és mondtam a nőnek, hogy fekve szeretném, mert rosszul szoktam lenni!!! Erre azt mondta, hogy az embernek kb. 5 liter vére van ennyitől nem lehet szédülni és képzeld el, már akkor se szédültem. Azóta voltam még egyszer, akkor se szédültem egyáltalán, azt mondogattam magamban, hogy ennyitől nem lehet rosszul lenni és semmi bajom nem volt, pedig 4 cső vért vettek le!!! Szerintem neked is ezt kéne tudatosítanod magadban, hogy ettől nem lehet rosszul az ember, valahogy mondogasd ezt magadban vegyél mély levegőt és büszke leszel magadra, hogy nem voltál rosszul, aztán egy esetleges következő alkalommal, már meg se fog fordulni a fejedben, hogy rosszul lehetsz!!!
2011. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

szia!


én is ugyan úgy vagyok vele,mint te,én most hétfőn voltam vérvételen,rosszul lettem és inkább mondtam,hogy visszajövök.

kedden visszamentem,de akkor már anyukám is elkísért,ő is azt gondolta,hogy csak hisztizek ,de nem tűfóbiám van.

kint akart megvárni a váróban de muszáj volt bejöjjön mert addig nem akartam,hogy megszúrjanak.

akkor már kicsit nyugodtabb voltam és le tudták venni normálisan.

és nem is fájt!épp csak egy pillanatra éreztem de max egy szúnyogcsípés.

közben végig a falon lévő állatos képeket néztem.

szóval szerintem te se nézz oda,mert amíg odanéztem addig nem tudtak megszúrni.

18L

2011. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Akkor megpróbálom majd én is mondogatni, hogy nem leszek rosszul, hátha bejön. :)

2011. dec. 2. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!