Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ilyen a kézfejem?...

Mitől lehet ilyen a kézfejem? (Kép lent)

Figyelt kérdés

Alapból hideg télen és, ha sokat vagyok kint, akkor utána már fáj is (szúró érzés), illetve néha viszket. Plusz ki is van száradva, hiába krémezem. Meg elég zavaró az ismerősök előtt is, hogy ilyen csúnya. :\


[link]


2011. nov. 30. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hidegallergiád van.
2011. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez csak hidegben jön elő, vagy máskor is előfordul?

Mert ha csak ilyenkor, akkor szerintem egyszerűen érzékeny a bőröd a hidegre. Az én kezem is azonnal bepirosodik, kiszárad és fáj hogyha nagyon lehűl a levegő. Szerintem ha kimész, mindenképp vegyél kesztyűt. A gyógyszertárban kérj hidratáló krémet, azok elég jók szoktak lenni. :)

2011. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy néha nyáron is hideg a kézfej, csak akkor nem piros és nem száraz a bőröm. Lehet, hogy valami keringési probléma is nem? Orvoshoz kéne menni, de ugye nem sok kedvem van. :S
2011. nov. 30. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ekkora nagyítással nehéz megmondani, de nekem hasonló helyeken szokott előjönni az ekcéma. Télen a száraz levegő miatt rosszabbodik általában. Használj olyan szappant/tüsfürdőt, amiben van hidratáló, pl dove vagy gyógyszertárban lehet fürdőkenőcsöt kevertetni, ha csípőn, ilyen helyeken is előjönne. Egyébként meg keress egy bőrgyógyászt, mert aki nem szakorvos, az nem tudja diagnosztizálni a bőrbetegségeket, szóval a háziorvos felejtős.
2016. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!