Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem áll módomban csak ásványvi...

Nem áll módomban csak ásványvizet inni, víztisztítót még nem tudok venni. Egészségesebb a csapvíz, ha felforralom?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam forralni,de csak ritkán iszok ásványvizet-akkor is bubimentest,szinte mindig csapvizet iszok.
2011. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok ezzel, csak annyi helyen olvasom, hogy a csapvíz káros, hogy megrémültem... :S
2011. nov. 28. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
a csapvíz nem káros, honnan szeded ezt a szarságot - Magyarország az ivóvíz nagyon jó minőségű
2011. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz a csapvíztől. Ez az egész "káros a csapvíz" duma érdekes módon akkor jelent meg, amikor sokféle ásványvíz is megjelent a boltok polcain. Nem akarok összeesküvéseket gyártani, de amíg az ÁNTSZ szerint iható a csapvíz, ellenben meg nem nevezett és ki tudja, ki által pénzelt kutatók szerint nem, akkor inkább az ÁNTSZ-nek hiszek.
2011. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem súlyos a helyzet. Meg lehet inni nyugodtan.
2011. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A csecsemőkön kívül simán ihatod a csapvizet, és ahol nincs külön csmővíz, ott ők is.
2011. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egyik sem egészséges...sajnos.

A csapvízről is csak állítják, hogy az.

Elárulom, hogy a csapvíz a szennyvíztisztítóból kerül vissza "emberi fogyasztásra", csak rengeteg tisztításon meg fertőtlenítésen megy keresztül. Csak az a szomorú, hogy ezekkel a folyamatokkal meg pl. klór is kerül a vízbe, attól pezseg úgy a víz, mikor kiengedjük a csapból.

Jó,az tény, hogy mindenhol más minőségű.

Amúgy meg van egy speciális mérőműszer, amivel meg lehet mérni, mennyire tiszta a víz. (Azt nem tudom, hogy milyen mértékegységet használnak erre, csak azt, hogy 0 és 50 között aránylag jó a víz, ha ezen értékek felett van, akkor az már nem a legjobb minőség).

Az itthoni csapvizem 270-es!

Ásványvizek is változóak, de megdöbbenten állapítottam meg egy ismerősömmel, hogy az ásványvízek között vannak sokkal rosszabbak, mintha csapvizet innánk.


Nem csoda, hogy ennyi veseköves van...


A csapvízben pedig megtalálható többek között az arzén és a higany is, plusz egyéb nehézfémek, amik nem ürülnek ki a szervezetből!

És ezek forralással sem távolíthatók el...

2012. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Júúj, itt aztán minden van.


A csapvíz nem a szennyvíztisztítóból kerül a hálózatba. Vagy felszín alatti vízbázisokat használnak, amihez soha nem nyúlt még senki az előtt, vagy parti szűrésűt, az meg a folyóból származik (ahhoz már lehet köze a szennyvíznek, de nem úgy, ahogy gondolod).


Nem a klórtól pezseg a víz, hanem azért, mert hirtelen csökken le a nyomás, mikor kijön a csapból, így már nem tud oldódni a levegő, ami nagyobb nyomáson addig tudott.


A helyedben mielőtt elhinnék bármit is egy mérőműszernek, legalább azzal tisztába jönnék, hogy egyáltalán mit mér...

2012. ápr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Magyarországon, leginkább Szeged és Kecskemét környékén nagyon jó minőségű a csapvíz. Tán kicsit melegebbek mint pl Bp-n de így is nagyon baba.

Ásványvizeket kb felesleges inni az a kis ásvány tartalom amit megiszol velük nem is marad meg kb a szervezetben.

2012. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!