Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj terhesség alatt palacko...

Muszáj terhesség alatt palackozott vizet inni? Nem jó a csapvíz?

Figyelt kérdés
Palackozott vízre itt a Nestlé Aquarel-re,Theodora-ra,Baba vizekre gondolok.Persze mindegyik szénsavmentes.
2009. febr. 27. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne jó a csapvíz?Biztos azzal kevered, hogy a babáknak nem szabad csapvizet adni egy ideig.
2009. febr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem keverem.Sokan mondták nekem, hogy a különböző ásványi anyagok miatt jobb a palackozott víz.Lényeg, hogy kevés legyen benne a Na.
2009. febr. 27. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen felesleges, de ha téged megnyugtat, akkor igyál ásványvizet.
2009. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
vegyél brita kancsót, először megvenni húzos 4000 ft de évekig tudod használni, 5-6 hetente szürőt kell benne cserélni. mi pár hónapja igy isszuk a csapvizet, sokkal finomabb éa szerintem vetekszik egy jobb ásványvizzel. kiszüri a klort, a vizkövet,de az ásványianyagtartalma megmarad.mi szeretjük, még a nagyobbik gyerek is megissza aki azelőtt sose itta meg a csapvizet...
2009. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Adri baba ***** válasza:
39%

Szerintem igyál csapvizet nyugadtan.A kútból nem szabad,de ha megnyugtat forrald fel előtte és,úgy igyad!

A szensavmentes ásványvíz az olyan mint a csapvíz,csak többe kerül :))

Fél köbmétert megiszol annak az árán :))

2009. febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont a magas ásványianyag és nitráttartalom miatt kell kerülni az állandó ásványvízfogyasztást. Mindig az alacsonyabb tartalmút kell inni, ha valaki nem akar csapvizet fogyasztani. (pl: Szentkirályi, az olyan mint a csapvíz)

Én azért iszok csak Szentkirályit, mert nálunk nagyon rissz a csapvíz minősége. Ha magzatvédő vitamint szedsz akkor meg végképp kerülni kell a magas ásványianyag tartalmú vizeket. Ámbár ez nem jelenti azt, hogy ha időnként megiszol beleőle 1-1 pohárral, akkor bajod lesz tőle. Ha jó minőségű nálatok a csapvíz, nyugodtan fogyaszd azt.

2009. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem a védőnő mondta, hogy a lakhelyemen nagyon sok a nitrát a vízben, ami megköti az oxigénhelyet a vörösvérsejteken. Nekem ezért kell a babavizet innom, mert átjut az én szervezetemből a picibe, és neki még nincs nitrátmegkötő enzimje (egy év körül alakul ki). Ha ez áll fent, akkor forralva sem tudod kiszedni a vízből:( Valami Hemo- bigyó a neve, amit okoz.

Ha nem indokolt, akkor nem kell hanyagolni a csapvizet.

2009. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2009. febr. 27. 11:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sima csapvízet iszok diab. szörppel.
2009. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dehogynem jó a csapvíz is. Én nem értem miért kell ilyennel riogatni az amúgy sem nyugodt kismamákat. Bocs nem Rád értem, csak kihoz a sodromból, hogy mi mindent kitalálnak már! Levegőt azért lehet venni vagy kell oxigénsátor?

2009. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!