Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hányásnak milyen lelki...

A hányásnak milyen lelki eredetű okai lehetnek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Például idegesség. Én ha nagyon izgulok néha kidobom a taccsot reggel.
2009. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Mármint szándékosan hány valaki, vagy nem szándékosan? Ha nem szándékosan, és lelki ok, akkor leginkább a stressz.
2009. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a hányás leki oka az hogy valamit nemfogadsz el. és ezért a gyomrod se birja bevenni.
2009. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha egy alkalom akkor gyomorrontás ha gyakori akkor undorod van valamitől "hánysz tőle" Ezt magadban kéne tisztázni
2009. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem nekem van,hanem a 9éves hugomnak mostanában sűrűn hány és kiváncsi lennék mitől, mert minden előjel nélkül teszi.
2009. máj. 13. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam akkor jelentkezett, mikor nem tudtam elfogadni egy súlyos dolgot, ami megváltoztatta az életem (szakított velem a srác, akit imádtam régóta). Ez okozott hosszabb ideig tartó hányingert, hányást, undort az ételtől.
2010. aug. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha más panasszal nem társul a húgid hányásához (hasmenés, láz, gyakori fejfájás, látászavarok), akkor egyértelműen lelki oka van.

A hányinger, hányás akkor jön elő, amikor valamit szó szerint nem vesz be az ember gyomra. A húgicád életében van egy bizonyos dolog, probléma, amitől a szó szoros értelmében felfordul a gyomra. Ez lehet iskolai gond, családi ok, osztálytársakkal vagy barátokkal való konfliktus.

Mindenképpen próbáljatok beszélgetni Vele, kiszedni belőle, hogy mi bántja. Persze ha nagyon sokáig nem múlik el, vigyétek dokihoz, elképzelhető, hogy szervi oka is van, pl. ételallergia, reflux stb.


26/L

2011. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!