Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a vízhólyaggal?...

Mit csináljak a vízhólyaggal? FONTOS!

Figyelt kérdés
a sarkaimon vannak vízhólyagok az új bakancsom miatt, mit csinaljak velük hogy elmúljanak? esetleg valami tipp hogy a bakancs ne törje a lábam?
2011. nov. 23. 19:48
 1/8 dorethea ***** válasza:
Fájdalommentem megoldás nincs rá. Amit egyáltalán nem ajánlok az a kipukkasztása. Vattával tegyél rá szeszt vagy citromlevet gyakran, hogy kiszívja a vizet, aztán amikor már nincs benne víz és elkezd hámlani vagy már nem gyulladt (nem piros és nem fáj) akkor el lehet távolítani a bőrt is, csak esetleg tegyél rá 1-2 napig ragtapaszt, hogy ne gyulladjon be a vékony bőrréteg alatta. És nem hordd holnap és holnapután a bakancsot. Megszokja a lábad. Bár valószínűleg azért jött ki hólyag, mert vagy nem fűzted be, vagy ha befűzted akkor nagyobb méretet vettél a kelleténél.
2011. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vízhólyagot ki lehet szúrni kijön belőle a víz, de a bőrt ne húzd le róla. Szépen meggyógyul.

Bakancsba többen 2 zoknit szoktak felvenni. Egy zokni a lábadat dörzsöli, ha 2 zoknit veszel ezt ki tudod küszöbölni. Katonák, túrázók, barlangászok is ezt teszik.

2011. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát a méret jó és teljesen be is fűzöm mert ráhúzom a nadrágomat. másikat hordani pedig nem tudok mert perpillanat ez az egy cipőm van. egyébként 2-3 zoknival hordom, de azt hiszem azért van mert ez acélbetétes bakancs. esetleg vatta nem jó a zokniba?
2011. nov. 23. 20:03
 4/8 anonim válasza:

hát én azt tudom javasolni hoyg minden féel képpen szurd ki és még a bőrt is valmi kisolóval vagy valamivel vágsd szépen körbe és szed le rolla lehet hogy fájni fog de kb fel idő alatt meg gyógyul. tudom miröl bezsélek mert nekem heti 2-3 db om mindig van a kezemen. mikro elmulik eg yazonal jön a másik másik helyt. elsó páróra nagyon érzékyne emg fáj de kb 3-4 óra altt hozá szokik a bőröd és enm fog fájni néha be kell keni mert hajlamos arr hoyg kiszáradjon de ez egy tuti módszer szerintem mi midnig iyg csináljuk.

remélem tudtam segíteni :)

2011. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dorethea ***** válasza:
Ha kiszúrod nyoma marad. Plusz könnyen elfertőződhet. H apedig jó a méret és még több zoknit is felhúzol akkor az gáz. De ezután majd megszokja, csak ezt kezeld ki. Továbbra is az előbb leszívást, aztán vágást javaslom :)
2011. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
gondolom az is rájátszik hogy eddig inkább csak tornacipőt hordtam
2011. nov. 23. 20:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Van megoldás, active med hólyagtapasz. Patikában, vagy DM-ben vehetsz. Tökéletesen védi a hólyagot, és tudsz rá cipőt venni anélkül, hogy fájna!!! Nekem nyáron a sok fürdés ellenére 4 napig nem jött le, puha, és jó nedvszívó rétege van.
2011. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha hólyagtapaszt használsz, kiszívja a vizet meg gennyet belőle, és a bőr fájdalommentesen esik majd le, ellenben ha kiszúrod, akkor még nem gyógyult az alatta lévő bőrréteg, és ha ledörzsölöd, van rá esély, hogy besz*rj a fájdalomtól.
2011. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!