Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rivotrilt írnak fel alvászavarra?

Rivotrilt írnak fel alvászavarra?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy elég komoly alvászavarom van, és ismerősöm adott rivotrilt.

Egész jól aludtam tőle.

Orvos felírhatja alvászavarra?


2011. nov. 22. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen felírhatja háziorvos is.Én is szedtem de engem nagyon álmosított napközben is de már megszűnt az alvás problémám.
2011. nov. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Rivóval vigyázz, eléggé szétcsapja az agyad!!!

Nagyon indokolt esetben szabad szedni, annyira indokoltban, hogy még akkor se szedd, ha a háziorvos mondja. Menj el másik dokihoz is.

Sok olyan van, hogy csak azért írják, mert az orvoslátogató gyógyszerügynök megvesztegeti a dokit. De lenne jobb is. Pont a rivotrillal járt így az ismerősöm.


Menj el egy ottalvós alvás vizsgálatra, vizsgáljon meg szakorvos. Nem hinném, hogy rivót írna fel.

2011. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vigyázz vele, mert könnyű rászokni.
2011. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat.

A héten megyek orvoshoz kiderül mi lessz.

Persze ha fel is írja nem folyamatosan szedném csak 2-3 naponta fél szemet a 2mg ból.

Úgy is rá lehet szokni?

2011. nov. 23. 09:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ha tudtok ojan gyógyszereket, ami kevésbé alakít ki függőséget mint a rivotril, megköszönném.
2011. nov. 23. 09:59
 6/8 anonim ***** válasza:

DE mire?!

Alvászavar kismillió dologtól lehet! Lehet, hogy elég egy enyhe altató is. A rivotil és társai meg még csak nem is altatók, hanem agybutító nyugtatók, zombit csinálnak belőled.

Ki kell vizsgálni mitől van alvászavarod, és aszerint kell kezelni!

2011. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Éppen ez az hogy nem tudom mitől van.

De kb 45 perc kell mire el tudok aludni, van amikor 1 órát is forgolódok az ágyba ha nem többet:S, és elég gyakran felkelek éjszaka is.

2011. nov. 23. 11:56
 8/8 A kérdező kommentje:

És ha bemegyek dokihoz hogy írja fel, akkor rögtön rosszra gondolna, vagy elküldene valami kivizsgálásfélére?

Mert ijenektöl tartok eléggé.

2011. nov. 23. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!