Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért adnak ilyen sok esetben...

Miért adnak ilyen sok esetben szteroidot?

Figyelt kérdés

Kortikoszteroidra gondolok.

Utánaolvastam, mert egyik rokonom esete alapján is hallottam róla, hogy ezek hasznos gyógyszerek lehetnek, sok esetben életmentők.

Hiába sok a mellékhatás, és terhelik a szervezetet, mégis sokat segíthet komolyabb gyulladásoknál.

Azonban nagyon sok esetben hallom, hogy adják. Fertőzéseknél is - jó, csak helyileg hatót, de akkor is. Számomra úgy tűnik, hogy legyengítik a szervezet természetes védekezését, hogy annak szerepét átvegye majd egy antibiotikum.

Allergiánál is állítólag csak a súlyosabb, veszélyes eseteket kezelik ezzel. Igazából pedig már közepes tüneteknél is adják.


Ugye ezt én tudom rosszul?


Szeretném azt hinni, hogy csak indokolt esetben nyúlnak ezekhez a gyógyszerekhez, de sajnos nem tudom (ti. azt hinni...).


2011. nov. 17. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csak a kortikoszteroidokkal vannak így, hanem az antibiotikummal is. Nekünk még az egyetemen azt tanították, hogy pont ezért alakul ki annyi rezisztens törzs, mivel tömik a betegbe az Augmentint (főleg ezt), meg egyéb széles-spektrumút, csak így magunk alatt vágjuk a fát. A náthát pl. vírus okozza, ennek ellenére jönnek be hozzánk a betegek, hozzák a baromi erős antibiotikum receptet, náthára, mivel minden ilyen tünetre ezt írják fel. -Egy gyógyszerész-
2011. nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Most olvastam erről. Állítólag allergiára is adják.

2011. nov. 17. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Az allergia is gyulladás, ezért alkalmazzák. De valóban nagyon erős szer, sok mellékhatással.
2011. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak van igaza.


Sajnos sok háziorvos tényleg válogatás nélkül írja fel az erős antibiotikumokat és szteroid tartalmú gyógyszereket és nem csak indokolt esetben. Ezért van az, hogy amikor a szervezetnek igazán szüksége lenne rá, már az egyszerűbb készítmények nem hatnak.

2011. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.


Egy erős szerre, aminek sok a mellékhatása, azt hinném, csak életveszély esetén adják, vagy az életminőséget tényleg zavaró tünetek esetén. Esetleg még akkor is, ha már mindent kipróbáltak, és semmi se használt.

2011. nov. 18. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!