Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegen is szoktatok dolgozni...

Betegen is szoktatok dolgozni menni?

Figyelt kérdés
Jelenleg szombat óta fáj a torkom, lázas vagyok, és mégis jönnöm kell dolgozni. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. nov. 9. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A mai világban igen. Különben könnyen az utcán találhatja magát az ember...
2011. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Sajnos menni kell...

Nyilván van az a betegség, amivel nem mennék. Mennyi a lázad? Csillapítás után lemegy? A közérzeted mennyire rossz?


Én akkor maradtam otthon, amikor influenzás voltam. Azt hittem meghalok, felállni sem tudtam :-(

Illetve akkor, amikor bárányhimlős voltam 25 éves koromban.

Egyéb betegségeknél megyek dolgozni :-(

2011. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem vagyok fertőző, vagy lázas, akkor be szoktam menni dolgozni. Muszáj. Ha otthon maradok, akkor 1-2 nap szabadságot kérek, a táppénz nem jó móka.
2011. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen.Volt már,hogy kicsit kába voltam a fájdalomcsillapítóktól,mert véletlenül megettem pluszba 1 egész csomag torokfájás elleni cukorkát,de túléltem.
2011. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen,és ebben az a vicc,hogy lázas Vagy,tehát kisebb hatékonysággal dolgozol és fertőző Vagy,tehát átadhatod másnak,de mégsem tudsz mást tenni.Ha nagyon odavagyok megpróbálok egy szabadnapot kikönyörögni azért.
2011. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi munka van, milyen betegségem van. Ilyen esetben ha nincs sürgős dolog, akkor nem megyek be, tudom, hogy vannak munkatársaim, akik azt mondják, hogy "minek jöb be fertőzni". Nem rám mondták, másra, de igazunk is van. Ilyenkor nem csak rólunk van szó
2011. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolok, hogy így tényleg nem is olyan hatékony a munka, és az ember meggyógyulni sem tud rendesen, mert nem tudja kifeküdni (a szövődmények csúnyák tudnak lenni), és ott a veszélye, hogy át is adhatod másnak, hát persze, hogy logikus, hogy nem kéne menni. De! Tényleg a mai világban magasról tojik rá a főnök (tisztelet a kivételnek!!!), hogy a taknyodon-nyáladon csúszol épp, akkor is menni kell. Tudom, mert engem már diákmelósként is így kezeltek, nem volt irgalom. 40 fokos lázzal, orromból dőlő lével mennem kellett, és én kértem bocsánatot a vevőtől, és égtem a szégyentől, de a csemegepulthoz raktak. Annyira szégyelltem, hogy volt, aki beszólt, hogy inkább nem kér semmit :( Nem tehettem róla, a főnök irányított. Amikor aztán tüdőgyulladás lett belőle, morgott, hogy ne köhögjek már, mert behallatszik az irodába. Szerencsére a munkatársak mellettem voltak, igaz, velük is így bántak, az egyiküknek kismamaként kellett parancsra cipekedni. Lelkem mélyen abban reménykedem, hogy csak én fogtam ki ilyen munkahelyet, és igazából nem is olyan rossz a világ.
2011. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nemrég mértem 38,2 volt a lázam. Jelenleg még arra sincs energiám, hogy a kezem felemeljem... :(
2011. nov. 9. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az a szokás a cégnél (Ausztria), hogy aki beteg, az lehetőleg személyesen menjen oda reggel a műszakvezetőhöz és közölje a tényt.

Ilyenkor megkérdi az illetőt hogy tud-e dolgozni, és megállapodnak egy megoldásban (tehát pl. hogy hogyan könyveljék el a hiányzást, orvoshoz megy vagy csak otthon marad)


Persze az más dolog ha súlyos a baj, pl. infarktust kapott az illető. :S (na jó, ez viccnek is rossz, de pl. egy influenzát már jobb megmutatni személyesen és akkor tuti elhiszik hogy taknyunk-nyálunk egyben van)


Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy ha használ a lázcsillapító akkor bemegyek dolgozni, annál is inkább mert Sopronból járok ki Bécsbe, és ha elmentem odáig, már csak lehúzom valahogy a műszakot.


A másik, hogy az üzemorvos egy rasszista szemétláda, a háziorvosomnak meg rövid a rendelési ideje, szóval max. ügyelet van ha nagy a baj, de ott meg talpra állítanak. :P


Én személy szerint nem vagyok egy "jó beteg", ha már lábra tudok állni, akkor nem bírok egy helyben feküdni, tehát nemigen hagyom el magam.


Amikor be voltak gyulladva az ízületeim a munkától a főnök hazaküldött, mire én inkább kértem valami könnyebb melót az üzemben. (hozzátenném, hogy az üzemorvosi látogatás lehetősége is visszatartott a hiányzástól)

2011. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még egy dolog: ügyeletre menj be este, kérj lázcsillapító injekciót. Az helyretesz. :) Fél óra múlva már nincs lázad. Én így szoktam.
2011. nov. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!