Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj ennyire? Lehet,...

Mitől fáj ennyire? Lehet, hogy sérv?

Figyelt kérdés

A L.I csigolyám el volt törve Állandó fájdalmam van de egy Pár napja emelés után szörnyű,elviselhetetlen fájdalom jött elő,de nem ott ahol eddig hanem teljesen lenn.Úgy érzem,hogy még a fenekem is fáj.Se mozogni se ülni se állni nem jó az ágyban alig bírok megfordulni.Megyek orthopédiára és röntgenre,de addig is valaki tud nekem segíteni,hogy mi lehet ez a kibirhatatlan fájdalom!!!!

Az első MR. vizsgálati leletem:A L.I csigolyatest ékalakban deformált,ventralis magassága kb.negyedével csökkent,alsó zárólemezén mély Schmorl-csomó van.A csigolyatest jelmenete egyébként normális (st.p.fract.)Az L.I. discuson mérsékelt körkörös szimmetrikus protrusio van,ez a durazsákon érdemi deformitást nem okoz.Az L.IV. discus minimális.Az L.V. discus víztartalma csökkent, a discuson Kóros deformitás nem látható.A canalis spinalis az alsó thoracalis (Th.X-től caudalisan ) és a lumbalis szakaszon normális tágasságú.A conus L.I. magasságában van.

VÉLEMÉNY : Protrusio disci L.I.

Discopathia L.V.


A második MR. vizsgálati leletem :

A lumbalis lordosis kiegyenesedett.A discusok degeneráltak.A myelon normális vastagságú,homogén szerkezetű.A L.I. csigolyatest ék alakú, az alsó zárólemezén Schmorl hernia látható.A L.I-II-ben körkörös discus protrusio ábrázolódott.A L.V.-S.I. résben medialis discus protrusio figyelhető meg.Gerinccsatorna norm. tágasságú.

VÉLEMÉNY : St.p. op. fractura vertebrae L.I.

Protrusio disci L.I-II. L.V.-S.I

Discopathia lumbalis

Az előző felvételekkel összehasonlítva lényeges változás nem látható!


2011. nov. 6. 18:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!