A barátnőm kórházban, mi lehet a baja?!
Próbálj meg megnyugodni!
Az orvostudomány ma már rengeteg betegséget sikerrel gyógyít, a barátnőd is reméljük meg fog gyógyulni. Én úgy gondolom, azért küldik egyik helyről a másikra, mert a különböző szükséges vizsgálatokhoz az összes gép nem áll rendelkezésre minden kórházban. Az egyiknek az egyik gép van meg, a másikban a másik, stb.
Persze, hogy nem mondanak semmit az orvosok, amíg az össszes vizsgálatot el nem végzik, és nem tudnak végleges diagnózist mondani.
Előbb-utóbb a végére érnek, és aztán majd többet tudtok.
Nyugodj meg, próbáld meg összeszedni magad, és menj be hozzá látogatóba. Biztasd, hogy nem lesz semmi komolyabb baj, lehet, hogy túlságosan leterhelte a szervezetét a sok tanulással és a sporttal, és a szervezetnek most pihenésre van szüksége. Nyugi, fel fog épülni, fiatal, erős szervezete van. Ha a gyógyulásban való hite, akarata megmarad (amit te is tudsz nála erősíteni), akkor a szervezet leküzd minden betegséget.
Ezt a neten találtam:
"A migrénes fejfájásnak több altípusa ismert. Ezek közül a leggyakoribb az aura nélküli migrén, amelynek a nevéből is következik, hogy az aurafázis kivételével a betegség minden tünetét tartalmazza. Ez utóbbi csak a betegek körülbelül 20 százalékánál jelentkezik, náluk a fejfájást egy 5-60 perces aurafázis előzi meg, amelyet neurológiai tünetek kísérnek. A legtöbbször tapasztalt neurológiai tünet vizuális eredetű, azaz látászavar tapasztalható a betegnél. Gyakori panasz az úgynevezett szikralátás, amikor a beteg felvillanó fényes pontokat (csillagokat) vagy cikcakkos vonalakat lát. Szikralátás akkor is kialakulhat, ha valamilyen mechanikai inger éri a szemünket, például megdörzsöljük, tehát nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, ha valaki „csillagokat lát”. A látótérben lassan végighaladó sötét folt, szaknyelven a scotóma szintén jellegzetes tünete az aurának. Számos beteg panaszkodik arra, hogy ezek a tünetek a mindennapi tevékenységüket nagyon zavarják, illetve néha kifejezetten ijesztők (átmenetileg féloldali vakság is kialakulhat), éppen ezért sok migrénes a látászavar miatt fordul először orvoshoz, nem pedig a kínzó fejfájás miatt. A vizuális eredetű neurológiai tünetek mellett ebben a fázisban jelentkezhetnek egyéb rendellenességek is, mint például beszédzavar vagy végtagzsibbadás, de ezek viszonylag ritkák. A migrén aura első „szakszerű” leírását egy, a XII. században élt német apácafőnöknőnek tulajdonítják, akinek 32 évesen „szent víziói” lettek, amit azonban a leírások alapján jó néhány neurológus az aurás migrén klasszikus tüneteinek tart."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!