Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a jó kontaktlencse?

Melyik a jó kontaktlencse?

Figyelt kérdés
12 éve szemüveges vagyok, a bal szemem -3 a jobb -1. sosem szerettem szemüveget hordani, és most szeretném kipróbálni a kontaktlencsét, de nem tudom mit kell nézni, milyenek a jó tulajndonságok? persze elmegyek orvoshoz, h ő is ajánljon, de szeretek sok véleményt begyűjteni. A barátnőmnek éves kontaktlencséje van,én is olyant szeretnék, és nem egyhasználatost.
2011. okt. 14. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én évek óta hordok kontaktlencsét ezért le tudom írni a tapasztalataimat. Menj el valami optikába, ott (pl Ofotért) egy helyen van az orvos, és azonnal tudsz is rendelni. Ott kell kezdeni. Mégpedig egy próbalencsével, hogy egyáltalán bírja-e a szemed.

Én úgy tudom, hogy az éves lencse kemény, és a lágy lencsékkel szemben ki tud esni a szemedből. Ráadásul van egy idegentest érzésed tőle a szemedben. Szerintem elég kellemetlen ahhoz, hogy ne azt válaszd.


Javaslom a havi lágy kontaktlencsét, amiből mondjuk fél éves adagokat (6 párt) tudsz rendelni. Így félévente megnézik a szemedet is, szerintem mindenképpen jó. Árban olyan 20-25 ezer lehet fél évre. Jah, és lényeges, hogy emellett sem dobhatod el a szemüveget, ugyanis általában hétvégén pihentetni kell a szemed, és szemüvegben kell lenni. Továbbá nem javasolt aludni sem benne. Egyébként lehet, sőt én tudok benne zuhanyozni és strandolni is, bár ez más kérdés... Az orvos mindent elmond, szerintem fordulj hozzá.

2011. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én Acuvue Oasys-t használok! Ez UV szűrős és a szemész szerint nagyon jó! ;D
2011. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első jókat írt!

Én is a lágy lencsét ajánlanám, de az optometrista úgyis személyre (szemre) szabottan fog ajánlani valamit. Akár több fajtát is kipróbálhatsz, mielőtt döntesz.

Én napi, eldobható lencsét használok, mert csak azt bírja a szemem. Nagyon drága, ha tehetném, én havit vennék. Az éves, féléves lencse azért sem túl jó választás szerintem, mert hiába tisztogatod minden este, azért ugyanazt a lencsét teszed be a szemedbe 1 éven át majd' minden nap, szerintem nem túl higiénikus.

2011. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. okt. 14. 23:31
 5/5 anonim válasza:
Nekem air optix van és nagyon imádom! Van olyan is ami bentalvós. az is jó! és ezek is uv szűrősek! a legjobb lencsék a hevi lencsék. szerintem
2011. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!