Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakai kontaktlencse?

Éjszakai kontaktlencse?

Figyelt kérdés

"Az éjszakai lencséket lefekvés előtt teszik be, és egész éjszaka bent vannak; ezalatt formálják a szaruhártyát. Ez a hatás elég arra, hogy használója egy-két napig szabad szemmel is jól lásson."


Valakinek tapasztalat? Hol és mennyiért lehet ilyet venni? Előnyök és hátrányok?


2010. szept. 21. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ebben én nem tudok hinni. Én 13 éve hordok havi cseréjű, lágy lencsét. Reggel be, este ki, néha egy-egy nap szempihi.

Éjjel, ha alszol, sokkal jobb, ha a csukott szemedben nincs idegen test.

2010. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez fura, ilyenről még nem hallottam, de kipróbálnám.
2010. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is hallottam már róla, de nem tudok elképzelni, hogy jót tenne a szemnek, ha még éjszaka sem hagynánk pihenni..
2010. szept. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szeretném feléleszteni a témát, esetleg van valakinek tapasztalata éjszakai kontaktlencsével? Ami érdekelne: Ár, milyen gyakran kell cserélni, mennyi a "fenntartási költség", tényeg működik-e, ilyesmi
2010. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is szeretném ha valaki írna valami használhatót. Nem igaz, hogy nem jár erre egy szemész!
2010. okt. 25. 22:14
 6/9 anonim válasza:
Nyomj a témára egy kiemelést, hátha az segít :)
2010. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Ezt a kérdést már kiemelted egyszer, nem lehet újra."


:(

2010. okt. 29. 17:24
 8/9 anonim válasza:

" de nem tudok elképzelni, hogy jót tenne a szemnek, ha még éjszaka sem hagynánk pihenni.."


Ezt a lencsét csak alváskor kell viselni, mikor felkelsz, napközben, lefekvésig ki kell venni, ilyenkor a szemed a "régi" lesz

2012. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 klixa válasza:

Ezt találtam egy elég nehezen megjelenő weboldalon:


"A legújabb fejlesztésű éjszakai kontaktlencse úgy működik, hogy folyamatosan enyhe nyomást gyakorol a szaruhártyára, ezzel visszaformálja az eredeti alakjára, ennek következtében pedig javul a nappali látás.

Az éjszakai kontaktlencsét a rövidlátók már korábban is használhatták, de ezentúl már a korral járó látásgyengülés javítására is alkalmazható lesz a speciális lencse. A technika hasonlóan működik, mint a fogszabályzóknál, tehát gyakorlatilag a folyamatos, gyenge nyomás átalakítja a szem formáját, ezzel elősegítve az éleslátás visszatérését szemüveg, vagy műtéti beavatkozás nélkül.

h i r d e t é s


Mivel a szemkorrigáló kontaktlencsét csak éjszaka kell viselni, és a korrekció kihat a nappali látásunkra, így feleslegessé válhatnak a nappali olvasószemüvegek, ráadásul mivel nappal nem kell viselni a lencsét, a szem oxigénellátása is megfelelő marad.


"Az úgynevezett öregszeműség, idegen szóval preszbiópia a legtöbb középkorú embernél jelentkezik előbb vagy utóbb, aminek következtében az embereknek távolabb kell tartaniuk szemüktől a könyvet, ha élesen szeretnék látni" - magyarázták a kutatók. "Emiatt hord az idősebb emberek többsége olvasó-, vagy bifokális szemüveget. Az öregszeműség azért alakulhat ki, mert a szaruhártya, a szem elülső, fényáteresztő része egy idő után elveszíti a rugalmasságát."


Szemüveg helyett éjszakai kontaktlencse!


A rövidlátás oka, hogy a távoli tárgyakról jövő fénysugarak nem az ideghártya sárgafoltján, azaz nem a legélesebb látás helyén, hanem az előtt, az üvegtestben egyesülnek. Az új technika lényege, hogy egy, a személyre tervezett és éjszaka viselt kemény kontaktlencse a szaruhártya görbületét megváltoztatja. Reggel a lencse eltávolítása után szaruhártya laposabb marad, így szemüveg nélkül is jól lát a páciens, mondta dr. Paul Gifford, az ausztráliai Új-Dél-Walesi Egyetem munkatársa.


A kutatások azt igazolták, hogy a szaruhártya újraformázása csak ideiglenes hatású, idővel fokozatosan visszatér a görbület eldeformálódása, ezért van szükség a lencsék éjszakai viselésére, jegyezte meg dr. Anthony Adams, az Optometry and Vision Science című szemészeti szaklap szerkesztője."


forrás: [link]


Ezek szerint egy szemész kell, aki felír egy kemény kontaktlencsét, azt hordod egy darabig este, de ez nem áll érdekében senkinek, mert ha ilyen egyszerűen megjavulna mindenki szeme, akkor sem műtétekből, sem kontaktlencse rendelésekből, sem az optikusi szemvizsgálatokból, sem a szemüveg cserékből nem lenne többé bevétele az optikus szakmának...

(Nyilván ezért nem jött válasz.)

Remélem segíthettem.

2013. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!