Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka a hangos bélműködésnek?

Mi az oka a hangos bélműködésnek?

Figyelt kérdés

Eléggé zavaró és ciki amikor társaságban, - főleg az ebédlőasztalnál - idióta korgó hangokat hallatnak a beleim.

Nem érzek semmit, nem haspuffadás vagy szélgörcs, ilyenkor nincs székelési ingerem, egyszerűen csak "morognak" a beleim.


Mi lehet ennek az oka?

Esetleg helytelen táplálkozás?


Nem iszok szénsavas üdítőket, csak bubimentes vizet, igyekszem rendszeresen enni könnyű, egészséges ételeket, sok gyümölcsöt stb.

Van hogy a vacsora kiadósabbra sikerül és mellé megiszom 1 sört, de nem vagyok elhízva úgy érzem. (160 cm, 48 kiló)


21/N


2011. szept. 23. 14:07
 1/10 A kérdező kommentje:
basszus, fogadjunk hogy ha a családi kapcsolatok kategóriába írom már válaszoltak volna rá... :D
2011. szept. 24. 12:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
velem ugyanez van. eddig nekem sem válaszolt még rá senki. :D nekem suliban, órán szokott és nagyon ciki, mert nem úgy korog mintha éhes lennék (mert nem is vagyok az), hanem olyan érdekesen. nem tudom mit csinálhatnék vele..
2011. szept. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja, és én sem vagyok egy kövér. 164 cm, 47 kg. :D
2011. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Kedves kérdező, és válaszoló lányok. A testméreteik alapján megállapítom, hogy kóros soványságban, és állandó éhezésben szenvedtek. Ha meg befaltok valamit, az még rosszabb, mert az összes egyszáli beletek arra veti rá magát, hogy kapjon táplálékot. Sajnos nem tudjátok megkülönböztetni a rendesen táplált, alul táplált, dagadt dög fogalmakat. Csak amikor már baj van. De szerintem ezt ti fel sem tudjátok fogni. Ehhez hozzájön még a pici lapos mellecske, lapos kis fenék, fáradékonyság, izzadás, idegesség. Nyugodtan lepontozhattok, külön külön mindannyian, ezt a nevemet már amúgy is unom.
2011. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó!

hát te nem egészen vagy tisztában miket mondasz.. nem mindenki hízásra hajlamos ám, valaki akármennyit ehet, nem hízik. vagy te erről még nem hallottál? nem vagyok fáradékony, nyugtalan, mellem is és fenekem is van, és bár vékony vagyok, nem vagyok egy csontvázkollekció, mert gondolom az adatok alapján ezt hiszed. :D én amúgy örököltem, sokan ilyenek a családból hogy akármennyit esznek, nem híznak. :) persze, jöhetne még vagy 5 kg, én is szeretném, de azért így sem nézek ki úgy, mint egy anorexiás. szerintem pont jó. nem vagyok egy magas sem, lehet még ennél is alacsonyabb vagyok, nem tudom pontosan.

2011. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lepontozták, bár lehet igazság abban amit mond.


Én arra gondolok, hogy valami esetleg hiányzik az étrendből, és ezért "veti rá" magát mindenre a testetek. Hogy ez mi lehet, azt csak a táplálkozásotok részletes ismeretében lehet megmondani.


Ha nincs ilyen, esetleg prebiotikummal érdemes próbálkozni, hátha a megerősödött bélflóra nyugodtabb is lesz, hosszú távon. A kúra alatt ez csak rosszabb lesz, előre szólok.

2011. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]



Nézz be ide, választ kapsz orvostól a kérdésedre

2011. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem a gyomrom korog hanem a beleim
2011. nov. 25. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
általában bélműködési zavar. Vegyél probiotikumot, mindegy melyiket az sokat segít. Ilyen a normaflore. A bélmorgások, azt mutatják, hogy a belek gázosan működnek, még akkor is, ha nem vagy puffadt.Vagy nem vagy szeles. Legalább egy hétig szedni kellene, napi 3x 1 fiolával. Ha ezután is morog a béltraktus, menj orvoshoz
2011. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekem a nyers koszt és a szénsavas üdítőitalok kihagyása megszüntette a hangok 90% át. Csak azokon a napokon eszek már zöldséget meg gyümölcsöt, amikor nem kell emberek között csendben lenni. 16:00 óra után semmilyen napon nem eszek nyers kosztot. Probiotikumot szedtem ennek a módszernek az alkalmazása előtt egy hónapig, de sajnos semmit nem használt.
2017. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!