Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen az ha valakinek fáj az...

Milyen az ha valakinek fáj az epéje vagy a lépe?

Figyelt kérdés

Milyen mértékű a fájdalom? Állandó vagy csak fel-fel bukkanó tompa?

Hol lehet érezni ezeket a fájdalmakat?


(tudom hogy van h epe v lép bajnál ink betegség jelentkezik de a fájdalomra lennék kíváncsi)



Mert olvastam hogy a máj (mind1 miért) nem tud fájni helyette a körülötte lévő májjal összekapcsolódó szervek fájnak pl lép vagy epe.



Előre is köszi a választ


2011. szept. 21. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Epe, és vese görcsöst láttam már a kórházban. Az epegörcsös ráadásul mentős volt, tehát láthatott ilyent. A vesegörcsös meg egy német turista volt, ugy hozta be a felesége. A német turista volt a rondább. Egyszerűen felmászott az ágyra, és tépte, nyúzta, mint aki nem normális. Egyébként egy mérnökember volt, normális kinézettel Az epéssel meg nem tudtunk kommunikálni sem. csak görcsölt, meg rángatózott. A lépet nem tudom milyen, ha fáj.
2011. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdésből nem derült ki, de remélem tudod, hogy a kettő az nem ugyanaz. A lép amúgy a rekeszizom alatt egészen bal oldalt van, az epehólyag pedig jobb oldalt a máj alatt tehát az utolsó borda környékén jobb oldalt, de bentebb, tehát nem tapintható, ahogy a máj sem, legalábbis normális egészséges emberben(amúgy mivel a máj jobb oldalt van, ezért nem tudja nyomni a lépet). Az meg, hogy a máj nem fáj az nem igaz, de ha átlinkelnéd azt, ahol olvastad azt megköszönném, mert hátha rosszul tudom :). A kérdés többi részét nem értem? Hogy érted h milyen a fájdalom?
2011. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom már hogy hol olvastam de azt olvastam hogy a májban nagyon kevés az ideg végződés emiatt nem tud fájni.


Amúgy úgy értem h milyen hogy : erős, vagy enyhe, villanás szerű, néha-néha felbukkanó vagy állandó(folytonos)???


Tudom hogy a lép és az epe 2 külön szerv de az epe nem tud fájni csak "görcsölni"??

2011. szept. 21. 22:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!