Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kénszappan?! (bővebben lent)

Kénszappan?! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nektek mennyire vált be a kénszappan??

Sajnos eléggé zsíros a bőröm :S és a menstruációs idő alatt több pattanásom is van.. (de általában nem szokott sok lenni).

Továbbá, hogyan viszitek fel az arcotokra?? A kezetekkel, vagy magával a szappannal és mennyi időre hagyjátok rajta?? Én a szappannal viszem fel, és max. fél perc után le is mosom, mert azt olvastam, hogy nagyon szárít.. (annyira azért nem akarom kiszárítani a bőröm), viszont utána nem szoktam semmilyen hidratálót használni.

És még valami a végére.. milyen gyakran használjátok? Én szinte minden este megmosom vele az arcom.. szerintetek mennyi az esélye annak, hogy enyhül/elmúlik a zsírosság az arcomon és kb. mennyi ideig tart ez? Már kb. 1 hete használom.. viszont eleinte nem minden este mostam meg vele az arcom..

Ha esetleg nem válna be, tudnátok nekem valamilyen hatásosabb szappant ajánlani (viszonylag olcsót)?

A válaszokat előre is köszönöm szépen :)


2011. szept. 13. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

én tinikoromban használtam, szerettem is. viszont én használtam hidratálót, szerintem használj, valami könnyűt, ami nem zsírosít (nekem a Soliteint Aloe Verás jött be legjobban-viszonylag olcsó, kb 700 Ft)

Most már nem használom, mert kinőttem a pattikat, viszont ha megjön a bajom, nekem is tiszta ragya a képem :) erre épp a napokban vettem Sunfleur Kénes arcradírt, nagyon jó eddig, elég olcsó, 760 Ft volt (Douglas-ban)

2011. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kénszappant még nem próbáltam, de kíváncsian várom, hogy használ-e neked.

Nekem teafaolajos van, az is jó, de most a holttengeri ásványosat használom és úgy veszem észre, hogy javul a bőröm állapota, legalábbis bízok benne és nem csak beképzelem.

A teafás 580 Ft, a holttengeri 350 Ft volt drogériában.

2011. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kozmetikus ismerosomnek volt hasonlo problemaja. Tanacsomat megfogadta, es a ciklus elotti heten mar elkezdett fogyasztani gy.novenyteat. Nyugtatoteakeveket, ezt reggel 1 csesze es este. Napkozben pedig mezei zsurlot+csalan+cickafarkfu kevereket keszitett, es ebbol ivott meg 2-3 cseszevel naponta.

Ilcsi kozmetikumot hasznalt, fekete szappant, es hidratalo kremet.

Ezek segitettek es aztan nem jottek a pattanasok. TEhat elkepzelheto, hogy az idegesseg is kozre jatszik, hiszen ingerlekenyek vagyunk, tehat ezert ajanlott a nyugtatotea, aztan a tobbi teanak van tisztito, gyulladasgatlo, de fajdalomcsillapito hatasa is, igy segiti a szervezetet, tehat az arcra is gyogyito hatassal van.

2011. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat :)


Rendben! A héten veszek majd valamilyen könnyű hidratálót! Bár van itthon tonik meg bőrradír is (Clean&Clear-es) viszont nem túl gyakran használom.. túlságosan erősek (szerintem)


Eddig még bevált a kénszappan! a pattanások szépen eltűntek, és a zsírosság is mintha enyhülne :)

Hallottam már én is a teafaolajos ápolókról, szappanokról, hogy nagyon jó, és nem csak bőrápolásra, sok másra is ajánlják.

Ezzel én is így vagyok :) remélem nemcsak beképzelem :D


Általában inkább gyümölcsteát iszom, de majd írok fel párat anyukámnak, hogy szerezzen be :D Azt hiszem, csalántea van itthon még, nővérem azt szokta iszogatni.. bár én sem tudom, hogy mire :D

Igen.. én is ingerlékenyebb, érzékenyebb vagyok ilyenkor... sokkal idegesebb is.. sajnos elég stresszesek ezek a napok :S szóval tényleg valószinű, hogy ez is közrejátszik a pattanások előjöveteléhez! Szerzek be pár nyugtató hatású teát és majd szépen iszogatom, hátha ez is segít majd :)

2011. szept. 20. 20:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!