Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Pánikbetegek! Mit tehetnék?

SOS! Pánikbetegek! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve:( Néha érzem a következőket: fura érzés a gyomorban, kicsi hányinger, ájulásérzés, gyengeségérzés...nagyon rossz:(

szorongós vagyok, de próbálom mindig megnyugtatni magam, ha a fent leírt dolgokat érzem...de nem értem miért vannak ezek az érzéseim...volt, amikor akkor éreztem, amikor semmi baj nem volt, nyugis voltam...

ez szervi baj ( a pánikbetegség )? mit csináljak, hogy ne legyen többet ( bogyók nélkül ) ?

köszönöm:)


2011. szept. 9. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Agyi anyagcserezavartól lehet. Én gyógyszert szedtem ilyen tünetekre, és pszihológushoz is jártam két hónapig. A gyógyszereket négy hónapig szedtem, és meggyógyultam. Mondjuk nekem a leírt tüneteken kívül még nagymértékű fogyás és gasztroenterális panszaim is voltak, és még folyamatos szorongás is. Ha neked nincs folyamatosan, csak ritkán, akkor menj el pszihológushoz és szedjél valami növényi tablettát, hogy meggyógyulj.
2011. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

nagy divat lett pánik betegnek lenni.

az élet nehéz- sokszor szorongtató helyzetbe kerülünk, azután valahogy mégis túléljük. Erre a pontra tessék figyelni. Elmúlt. Azután megint lesz- és megint elmúlik. Nem kell semmit se szedni. Nehéz az élet. Tudomásul kell venni - és észrevenni, hogy mennyi csodát és szépséget hordoz mégis...

Egy kicsit elveszem a kedvét a divattól:


"A pánik betegség a hisztéria egyik fajtája,,egyik neve."

- mondta Dr.Tringer László pszichiáter


ez már sokkal kevésbé divatos. Dr. Tringer azt is elmondta: régebben nem írták rá a beteg papírjára:hisztéria- mert nem jól hangzott - kitaláltak valami latin formulát. Ma szinte büszkélkednek evvel a kórral.

Tessék valami önurualom-erősítőt végezni- torna, jóga, vagy aminél érzi az ember, ez erősít.

És figyelni. A világra, az emberekre, a helyzetekre. Valamilyen oldódás követi a szorongást - mi tett jót? figyelni.

2011. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2011. szept. 9. 23:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

kérdezőnek: mindenképpen menj orvoshoz, és ne szégyelld, ha gyógyszert ír, van, hogy tényleg csak az segít.


2. válaszolónak:jó nagy paraszt vagy, nincs olyan betegség, amit „divatból” választana az ember. attól még, hogy neked nem volt ilyened, más még szenvedhet tőle. különben fizikai okai vannak, nem okvetlenül lelkiek, nekem is akkor jött elő, amikor semmi bajom nem volt az életben. és nem büszkélkednek vele, pont hogy kevesen merik bevallani az ilyen előítéletes hülyék miatt, mint te.

2011. szept. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Előző 5:18

Bemutakoztál? Jól van, egy amőba jobban, tisztábban, értelmesebben gondolkodik nálad.

Rossz lehet így élni, szánalmas.

*

Minden tudati eredetű – a betegségek is. A fizikai tünetek már következmények.


Az okozathoz tartozó okot feltárni nehéz és sok pénzt igényel.

Ezt kevesen engedhetik meg maguknak.


Kérdező:

szorongásos neurózis - és nagyon helyesen „bogyók nélkül” keresed a megoldást.

Amire az orvosnál nincs idő: hogy ezt analízissel kibogozzátok (milliomosok úgy teszik) ,

a panaszos markába nyomják a „bogyókat” – ami nem gyógyít,

hanem ELNYOMJA a tüneteket.

És ennek hatására az akkumulálódik –>és később nagyobb erővel tör fel-> erősebb gyógyszer kell.

Így ez egy ördögi kör – amit NEM szabad elkezdeni.

Talán meglepődnél, hogy amiket leírtál, mennyire sok ember érzi. Mert a lét tragikus.

És valóban nehéz. De azok járnak jobban., akik nem menekülnek vegyszerek, alkohol, kábszerek álságos, ördögi védelme alá.

„volt, amikor akkor éreztem, amikor semmi baj nem volt, nyugis voltam...”- írod

A teljes tudat mindent őriz a fogantatástól(!) – és máshogy működik, mint annak része: a racionális tudat. A racionális tudat ~3-4 éves kortól emlékszik, és még onnantól is sok minden van, amit kellemetlensége miatt „lenyom a tudat alá” mintegy „el akarja feledni.”


Ezért van, hogy nem értjük racionálisan sokszor mi- miért történik.

Egy példa:. ülsz nyugodtan – és távolból megszólal egy légkalapács- és összeugrik a gyomrod,

kiver a víz. Miért? Mert 2 éves korodban ugyanez a hang szólt, mikor valaki súlyosan bántalmazott. És a tudat mindent őriz. És HOZZÁKAPCSOLJA a hanghoz azt az életveszélyes helyzetet. Ezt – egy évekig tartó analízisben talán fel lehet tárni – de a racionális tudat nem őrzi. És nem érti: Minden rendben van. Mégis szorongok. Ennyit tud.

Ha megérti, rálát a jelenségre, többé már nem szenved tőle az ember. Ha bővebben érdekel,írj mailt.

*

A jóga sokat tud segíteni. Megpróbálod? A meditációban a teljes tudat vesz részt. A meditáció nem gondolkodás. Ezeket az okokat nem lehet kigondolni. De a meditáció által megtisztított tudat megértheti, ráláthat. A lecsendesített tudat. Hasonlatos mint egy háborgó, felkavart, zavaros tóban a Hold képe összetörten jelenik meg. A tiszta tó tükrén felragyog igazi képe.

* * *

2011. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az újabb válaszokat:) aranyosak vagytok, hogy ennyire részletesen leírtatok mindent:) az előző válaszolónak is köszönöm:)

igen...tudom, h dokihoz érdemes lenne menni, csak attól tartok, hogy nehéz lesz leszokni a nyugtatókról utána, mert olvastam már, h ezt írta egy pánikbeteg, h nem volt jó ez sem és önkontrollal sikerült...ezt nem tudom van-e pl. valamilyen terápiákon pszichológusnál...

nem tudom igazából, csak most az van a gondolataimban, h ez lehet, h szervi baj, és akkor hogyan tudom megszüntetni:(

de az biztos, h ha sikerülne tudatosítanom magamban, h nincs semmi baj, akkor jobb lenne, csak nem mindig jön össze...:( de majdcsak jobb lesz:)

köszönöm a válaszokat:)

2011. szept. 10. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a pánikbetegség nem csak egy "hisztéria". Újabb kutatások szerint lehet allergiától, mérgezéstől is. Aki érzékeny és nem tudja a szervezete a rengeteg adalékanyagot, tartósítószert, stb. méregteleníteni, az akár lehet pánikbeteg is. Nekem is volt ilyen betegségem, és csupán hisztériától nem képes az ember másfél hónap alatt közel 10 kg-ot fogyni. Egyébként nekem kétféle új gyógyszer hozta ki ezt a betegséget, amire allergiás voltam. Persze a pozitív gondolkodás, vitaminok sokat segít, amikor már a szervezet öngyógyító folyamatai amúgy is beindultak. Van olyan súlyos pánikbetegség, hogy nem lehet megúszni bogyók nélkül.
2011. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tudatalattis már kiszállt a játékból, a légkalapácsos mese vázolásával, sajnos vannak ilyen univerzális vikipédia

műveltségű trollok, akik belerondítanak a témába, és azután élvezik a zavart amit okoztak.

A pánikbetegség és a hisztéria egymástól elkülönült betegségek, a pánik jól kezelhető, visszatértése, legalább gátolható, és évek alatt magától elmúlHAT, a RENDSZERES GYÓGYSZERES SEGÍTSÉG MELLETT.

2012. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!