Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kis hólyagocskák/foltok az...

Kis hólyagocskák/foltok az ujjakon a melegtől. Mi ez? Másnak is szokott lenni?

Figyelt kérdés

Pár éve már minden nyáron kijönnek ilyen kis vízhólyagszerű dolgok az ujjaimon... aztán úgy néznek ki egy idő után, mintha gombostűvel kiszurkáltam volna. Annyira nem feltűnő még, inkább érezni lehet. Most még csak az egyik ujjam egyik oldalán van - de az is elég.


Az összes ujjam mindkét oldalán kijön. Nem az ujjbegyeknél, ahonnan ujjlenyomatot vesznek, hanem 2 oldalt.


Hirtelen nem is tudok róla mást írni. Szokott ilyen lenni nektek is? Én még sosem voltam ezzel orvosnál, anyukám szerint a melegtől van és másoktól is ezt hallottam. Nektek mit mondott az orvos, veszélyes ez? Kell erre valamit szedni?


Mindig el szokott aztán múlni, ha hidegebb idő van, vagy ha sokat nyúlkálok hideg vízbe akkor is kevesebb jön ki.

Csak most eléggé meguntam, hogy mindig ilyen a kezem nyáron :s

Veletek is előfordult már? Mit csináltatok?


2009. ápr. 20. 16:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és most ahol kijöttek, azon az egy helyen ott olyan 6 db van kb. Általában egy ujjon a 2 oldalon összesen kijön simán olyan 15 db. Picikék, de sok van és néha egészen a tenyér részig felmennek ha olyan 30 fokok vannak.
2009. ápr. 20. 16:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ekcéma! Nekem is ez van! Van rá egy kenőcs, ami nekem bevált! Sajnos vényköteles, alkcema a neve! Ízzadásra fokozódnak, és ha elvakarod őket és kifakadnak, akkor amerre folyik, arra terjed! Vigyázni kell mosóporral, mosogatószerrel stb. az még jobban előhozza!
2009. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ez nem a melegtöl van
2009. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bizony, ez ekcéma. Nekem is és a lányomnak is van évek óta, sajnos. Érdemes megmutatni bőrgyógyásznak, mert mindenkinél más szer válik be! Ami jó az egyiknek, hatástalan lehet a másiknak.


Az ekcéma allergiás reakció, ha neked a meleg hozza ki, akkor vszínűleg arra vagy túlérzékeny.

2009. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Uhh ez elég veszélyesnek hangzik, biztos hogy ekcéma? :(

Csak nyáron van a nagy melegben egyébként soha nincsen.


Azért köszönöm az eddigi válaszokat, akkor lehet el fogok menni orvoshoz vele.

2009. ápr. 20. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok! Igen ez az, nekem is csak nyáron jön ki, de akkor nagyon! És még társult egy kis fémallergiával, tehát bizsut abszolút nem hordhatok! Nekem télen is kijön, de csak nagyon ritkán (általában 1 tél alatt 1*), akkor is akkor ha nagyon kiszárad a bőrön! Igen, a 2. válaszolónak igaza van, mindenképpen menj el bőrgyógyászhoz! Az alkcema csak tipp, de eddig minden ekcémás ismerősömön segített!
2009. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, úgy értettem, hogy nyáron nagyon kijön, de télen ritkábban!
2009. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, akkor köszönöm mindenkinek. Ha valakinek még van ötlete akkor írjon.

Úgy tervezem a héten elmegyek bőrgyógyászhoz, úgyis akartam már más miatt is menni régen, legalább válaszokat kapok a kérdéseimre. - remélem.

2009. ápr. 20. 16:54
 9/11 A kérdező kommentje:

És bocs, hogy itt kérdezem de még nem tudok új kérdést kiírni: ha bőrgyógyászhoz szeretnék menni, akkor azt hogy kell? Egyszerűen menjek el az sztk-ba egyik reggel és várjam ki a sort? Vagy először háziorvoshoz kell menni? Nekem jelenleg nincs háziorvosom, mert a gyerekorvostól már eljöttem de még újat nem választottam. Most akkor én mihez kezdjek szerintetek?

Nagyon szépen köszönöm előre is.

2009. ápr. 20. 16:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Beutaló a háziorvostól nem kell, az SZTK-ban kérj időpontot, amit megtehetsz telefonon keresztül is (központi szám, bőrgyógyászat kérése). A tb-kártyádat is vigyed magaddal.
2009. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!