Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A végsőkig halogatom az...

A végsőkig halogatom az elintéznivalóimat, van erre hatékony megoldás?

Figyelt kérdés
Már évek óta ez van, és pontosan tudom, hogy változtatni kellene, de valahogy képtelen vagyok rá. Sőt, csak egyre rosszabb lesz. Most már eljutottam odáig, ahonnan nem lehet tovább fokozni - előfordult már olyan többször is, hogy addig-addig halogattam pl. egy házi dolgozatot (egyetem...), hogy éjjel kellett megírnom, és nem aludtam semmit. Teljesen kikészítem magam, mégsem megy a változás. Mitől lehet ez? Van rá megoldás?
2011. aug. 30. 15:43
 1/2 Bandit87 ***** válasza:
29%
Lusta disznó!
2011. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Két oka lehet, az egyiket előttem már leírták, a másik a legalábbis közepesen súlyos depresszió, ami már szakember segítségét igényli. Esetedben az előbbi a valószínű. Írásban tervezd meg az időbeosztásod, és pontról pontra tessék teljesíteni. Ahogy csökken a már korábban feltornyosult feladathalmaz, úgy lesz napról napra jobb a közérzeted, ezzel együtt csökken napról napra a halogatási kényszer. Olyan ez, mint a mosogatás. Ha csak néhány darab van nem is olyan kellemetlen, de ha egy szennyes tornyot látsz magad előtt, természetes, hogy nincs kedved nekiállni.
2011. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!