Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki nyugdíjasként...

Ha valaki nyugdíjasként elköltözik egy Európa Unión kívüli országba, milyen lehetősége van, hogy hozzájuthasson az itthoni nyugdíjához?

Figyelt kérdés

Egyéb fórumokon csak eu-s országot találtam, az meg nem jó. Nem "luxusmamáról" van szó, hanem külföldre vinném anyukámat, mert egyedül maradt, rajtam kívül senkije nincs már, és nem akarom/tudom itt hagyni.

Ott viszont nem lenne egyedül. ...Egyszerűen nincs más lehetőségem. Akkor elveszítené a nyugdíját? Vagy esetleg létezik-e valami működő átutalási rendszer?:.. Kérem, aki tud, segítsen....


2011. aug. 28. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Apukam is nem EU-ban elt,es Eu-s nyugdija volt.Ahonnan kapja a nyugdijat,be kell küldeni az uj banki adatokat es mar oda is fogja kapni.Vagyis legelöször az uj orszagban bankszamlat kell nyitni(gondolom igy mondjak,vagyis Giro Konto),es ezt az adatokat elküldeni.
2012. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Masik lehetöseg,valaki,ismerös, csaladtag felveszi a nyugdijat,(bankszamla csere,esetleg felhatalmazas)es tovabbküldi a mamanak.
2012. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!!!! Nagyon hasznosak!!!!!!
2012. máj. 20. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!